Kupujesz iPhone 12? Pod żadnym pozorem nie instaluj iOS 14.2

Jeżeli zamierzasz wymienić swojego iPhone'a na nadchodzącą dwunastkę lepiej wstrzymaj się z instalacją aktualizacji do iOS 14.2 na obecnym urządzeniu.

Apple opublikowało już oficjalną wersję iOS 14. System otrzymał już również poprawkę iOS 14.0.1, która wyeliminowała problem z resetowaniem się aplikacji domyślnych. W międzyczasie gigant z Cupertino udostępnił beta wersję systemu iOS 14.2, który wprowadza pełną integrację systemową z kupioną przez Apple usługą Shazam.

iOS 14 - menu aplikacji

iOS 14 - menu aplikacji

Zastanawiałeś się już dlaczego Apple pominęło iOS 14.1? Wszystko w związku z nadchodzącą premierą iPhone 12.

Najnowsze modele smartfonów zostaną wprowadzone do sprzedaży z oprogramowaniem iOS 14.1. Oznacza to niemałe problemy, jeżeli na aktualnym smartfonie zainstalujesz iOS 14.2 w wersji beta.

Posiadając iOS 14.2 na starszym modelu iPhone np. 8, po kupnie iPhone 12 z iOS 14.1, nie będziesz w stanie skonfigurować nowego urządzenia korzystając ze starego iPhone'a. Oznacza to brak możliwości automatycznego przeniesienia wszystkich danych ze starego smartfona na iPhone 12.

Wszystko z powodu ograniczeń wprowadzonych przez Apple. Firma nie dopuszcza odtwarzania backupu na starszej wersji systemu.

Rozwiązaniem problemu z iOS 14.2 beta jest powstrzymanie się od jego instalacji lub skonfigurowanie iPhone 12 z iOS 14.1 jako nowe urządzenie, aktualizacja do iOS 14.2 beta oraz przywrócenie ustawień fabrycznych. Po takiej operacji możliwe będzie przywrócenie kopii zapasowej ze starego urządzenia.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: phonearena.com