Kupujesz iPhone'a? iOS 15 ułatwi przesiadkę z Androida

Apple po 6 latach wprowadzi nową aplikację do przenoszenia danych z Androida na iOS. Rozwiązanie pojawi się jesienią wraz z iOS 15 oraz iPhone 13.

Jeżeli kiedykolwiek zmieniałeś smartfona z Androidem na iPhone'a z pewnością wiesz, że przenoszenie danych do najłatwiejszych nie należy. Niestety, ale tyczy się to przeprowadzania operacji w obie strony.

Move to iOS

Move to iOS

Systemy operacyjnego od Apple oraz Google znacząco różnią się od siebie, a sami producenci nie są chętni do usprawnienia procesu przenoszenia danych pomiędzy swoimi rozwiązaniami.

Po sześciu latach od wprowadzenia aplikacji Move to iOS na Androida, Apple poinformowało, że zaoferuje nowy sposób przenoszenia danych z urządzeń z Androidem na smartfony i tablety z iOS 15/iPadOS 15.

Obecnie aplikacja Move to iOS umożliwia przenoszenia kontaktów, historii wiadomości, zdjęć, filmów, zakładek z przeglądarki, kont pocztowych, kalendarzy i tapet.

W iOS 15 przeniesiemy dodatkowo pliki, albumy zdjęciowe, foldery z pamięci wewnętrznej oraz ustawienia dotyczące dostępności. Według Apple nowe rozwiązanie pozwoli na szybszą i bardziej bezbolesną przesiadkę z Androida na iOS.

Apple ułatwi również sam proces pobierania aplikacji Move to iOS na urządzenia z Androidem. iPhone/iPad z iOS 15/iPadOS 15 podczas procesu konfiguracji początkowej wyświetli kod QR, który przekieruje użytkownika do Google Play.

Nowe opcje konfiguracji iPhone pojawią się po wprowadzeniu na rynek systemu operacyjnego iOS 15. Z rozwiązania prawdopodobnie skorzysta część użytkowników, którzy zdecydują się na zakup iPhone'a 13, a wcześniej korzystali ze sprzętu z Androidem.

Sprawdź jak zainstalować iOS 15 już dziś. Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Źródło: macrumors.com