Kuro

Przejmująca, wspaniale animowana opowieść o poszukiwaniu człowieczeństwa pośród koszmaru II wojny światowej.

Przejmująca, wspaniale animowana opowieść o poszukiwaniu człowieczeństwa pośród koszmaru II wojny światowej.

Kuro

Kuro

Japonia, ostatni rok II wojny światowej. Mała Nabuko ratuje przed dzikimi zwierzętami małego, czarnego kotka, którym postanawia się zaopiekować. Rodzice dziewczynki początkowo nie zgadzają się na to, argumentując, że skąpe zapasy jedzenia nie wystarczą, by wykarmić nowego domownika, jednak w końcu ulegają jej namowom. Zwierzątko szybko wnosi do zmęczonej rodziny dziewczynki radość i śmiech. Jednak nie na długo - mieszkająca w Hiroszimie rodzina przekona się wkrótce, że koszmary wojny tak łatwo nie dają o sobie zapomnieć...

Kuro
Kuro

"Kuro" to przejmująca opowieść o poszukiwaniu człowieczeństwa pośród grozy II wojny światowej. To także wstrząsająca wizja nuklearnej zagłady Hiroszimy ukazana oczami jej mieszkańców. Bardzo sugestywna i nic w tym dziwnego, skoro film powstał w oparciu o mangę Keijiego Nakazawy ("Bosonogi Gen"), słynnego japońskiego pisarza i rysownika, który jako sześciolatek cudem przeżył atomowe bombardowanie tego miasta, tracąc całą niemal rodzinę i nieustannie powraca do tej tragedii w swej twórczości.

Kuro
Kuro

Recenzja

Jeden z bardziej wstrząsających, przejmujących i obrazów zagłady Hiroszimy, jakie stworzyło kino. Film powstały na podstawie mangi Keijiego Nakazawy to także wspaniale animowana, wzruszająca historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

Jakub Żurek, redaktor naczelny Kina Domowego - Magazynu DVD

Informacje

Tytuł filmu: Kuro (Summer with Kuro) © 1985 Gen Production. All Rights Reserved

Czas 67 minut

Reżyseria Takeshi Shirato

Kraj i rok produkcji Japonia, 1985

Wydanie DVD

Dźwięk DD 5.1: japoński, DD 5.1: polski lektor

Obraz kolorowy

Format 1,33:1