Kurs wymowy angielskiej Supermemo

Perfekcja w posługiwaniu się językiem obcym wymaga wielu ćwiczeń. Nieocenioną pomocą naukową są programy komputerowe. Supermemo oferuje nowy kurs wymowy angielskiej - Say It Right.

Say It Right - Kurs wymowy angielskiej Supermemo

Cena: 99 zł

Informacje: go.pcworld.pl/2f5fb

Supermemo

Możliwości 45% 9
Ergonomia 25% 6
Wersja PL 20% 10
Wygląd 10% 8
Ocena końcowa 100% 8,4
Say It Right to nowy kurs wymowy języka angielskiego oferowany przez SuperMemo. Trenuje wymowę odmiany brytyjskiej i amerykańskiej. W skład pakietu wchodzi multimedialny program komputerowy oraz książka zawierająca opis wszystkich lekcji, zawartych w nich zagadnień i ćwiczeń.

Kolejne działy Say It Right pozwalają ćwiczyć używanie poszczególnych samogłosek i spółgłosek. Wymowa każdej z nich została dokładnie opisana i zademonstrowana w materiale wideo, a sposób ułożenia narządów mowy zilustrowany animacją. W ramach lekcji ćwiczone są najczęściej używane słowa, nazwy własne, frazy i całe zdania.

Zobacz również:

  • Bootcampy programistyczne - co to jest, jak wybrać kurs dla siebie i przegląd ofert

Na koniec przeprowadzane są testy. Użytkownik może nagrać swoją wymowę i porównać ją z głosem lektora. Program zawiera ponad trzydzieści tysięcy nagrań audio. Korzysta ze współczesnego słownictwa z naciskiem na słowa, które sprawiają największy kłopot polskiemu uczniowi. Wszystkie użyte w programie teksty zostały przetłumaczone.

Bardzo przydatne są także dodatki dołączone do Say It Right. Zebrano tu i udostępniono do ćwiczeń obszerne zestawy homofonów czy słów, które Polacy najczęściej mylą.

W programie brakuje przewodnika, który prowadziłby użytkownika przez wszystkie części, dobierał ćwiczenia, zalecał powtórki. Bez tej funkcji Say It Right to raczej zbiór pojedynczych lekcji, a nie kompleksowy kurs.

Dopracowania wymaga także sposób obsługi aplikacji. Mimo że interfejs jest przejrzysty i czytelny, to użytkownik, zwłaszcza ten początkujący nie wie, co zrobić po jej uruchomieniu, na co kliknąć i jak skorzystać z dostępnych funkcji. Say It Right nie zapamiętuje także ustawień użytkownika. Po każdym uruchomieniu trzeba na nowo wybierać trenowaną wymowę - brytyjską bądź amerykańską.

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- obszerne objaśnienia dźwięków i sposobu ich wymowy
- szeroki zakres materiału
- przydatne dodatki
Wady:
- mało intuicyjny sposób obsługi
- brak funkcji przewodnika po kursie
Zakres opracowanego materiału i sposób nauki stawiają program w pierwszym rzędzie językowych aplikacji edukacyjnych. Dopracowania wymaga obsługa.