Kurtka z MP3 i Bluetooth

Firma O'Neill, producent odzieży sportowej, zamierza wprowadzić do swojej oferty kurtkę, wyposażoną we wbudowany odtwarzacz plików MP3 oraz moduł Bluetooth. The Hub, bo tak nazwano ten produkt, zaprojektowano z myślą o amatorach snowboardu.

Odtwarzacz plików audio zapewnić ma rozrywkę na stoku, zaś zintegrowany z nim moduł Bluetooth - ułatwić korzystanie z ukrytego gdzieś w kieszeni telefonu komórkowego. Odpowiedni chip, zawierający oba te komponenty, wyprodukowała firma Infineon Technologies AG. Połączony jest on z mikrofonem umieszczonym w kołnierzu oraz słuchawkami stereo, które montowane będą w kasku.

Kurtka trafi do europejskich sklepów na przełomie sierpnia i września br. - wiadomo już, że kosztować będzie ok. 500 EUR. Początkowo dostępna będzie jedynie wersja męska, przedstawiciele O'Neill zapowiadają jednak, że z czasem pojawi się i wersja przeznaczona dla pań.

The Hub był już testowany podczas opadów śniegu, deszczu i w niskiej temperaturze - według producenta, "elektroniczna kurtka" bez problemów zniosła wszystkie próby.


Zobacz również