Kutaragi odchodzi z SONY

Ken Kutaragi, powszechnie uznawany w świecie za "Ojca Playstation", we wtorek oficjalnie zakończył pracę w SCEI. Pozostawił po sobie prężną, pełną nowych planów i gotową na dalsze sukcesy spółkę.

Pomimo, iż jego odejście zostało oficjalnie zapowiedziane już niemal dwa miesiące temu, Ken Kutaragi dopiero w ten wtorek ostatecznie stracił funkcję prezesa oraz dyrektora generalnego Sony Computer Entertainment Inc. Oficjalne źródła podają, że jego następcą zostanie Kazuo Hirai.

Kutaragi przez wielu nazywany jest "Ojcem Playstation", bowiem to za jego prezesury ukazały się konsole Playstation oraz Playstation 2. Obydwie okazały się ogromnym kasowym sukcesem, wynosząc tym samym SCEI na piedestał wśród producentów konsol.

Niemniej jednak ostatnio Kutaragi kojarzony był przede wszystkim z nieudaną premierą kolejnej wielkiej produkcji SONY, czyli PLAYSTATION 3. Skutkiem tego SONY straciło dużą część rynku na rzecz swoich największych konkurentów - Microsoftu i Nintendo.

Pomimo, że Kutaragi traci swoje dotychczasowe funkcje w firmie, nie zostanie wyrzucony na bruk. Będzie on pełnił rolę członka zarządu i doradcy SONY. Już teraz mówi się nieoficjalnie, że były prezes myśli o wypuszczeniu na rynek kolejnych wersji popularnej konsoli: , 5, 6...