Kwidzyn: ukradła nagie zdjęcia koleżanki i pokazała znajomym

Portal Pomorza donosi o sprawie pewnej kobiety, która w skrzynce poczty elektronicznej przechowywała własne "rozbierane" zdjęcia. Niestety, ten sposób składowania poufnych danych okazał się zupełnie nietrafiony. Koleżanka z pracy zalogowała się na konto poszkodowanej, wykradła zdjęcia, a następnie rozpowszechniła je wśród znajomych.

Pewna mieszkanka Kwidzyna zgłosiła na policję zawiadomienie o naruszeniu tajemnicy korespondencji przez jej koleżankę z pracy. Poszkodowana stwierdzała, że znajoma włamała się do jej skrzynki poczty elektronicznej, wykradła znajdujące się tam nagie zdjęcia i rozpowszechniła je wśród znajomych. Jak informuje "Portal Pomorza", na zdjęciach wyraźnie widać nagie ciało oraz twarz poszkodowanej kobiety.

Poszkodowana najprawdopodobniej zignorowała konieczność zabezpieczenia dostępu do swojej poczty na publicznym komputerze (wybrała opcję "zapamiętaj hasło na tym komputerze"). Koleżanka przejrzała zawartość skrzynki i wybrała wiadomości zawierające kompromitujące załączniki. Następnie skopiowała je na pendrive'a i rozpowszechniła wśród znajomych. Jeden z nich powiadomił o sprawie główną zainteresowaną. Ta zaś natychmiast zgłosiła się na policję.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, Agnieszka Stefańska, powiedziała, że oskarżonej grozi do 2 lat więzienia. Powołała się przy tym na art. 267 par. 1 kodeksu karnego (pełen tekst pod tym adresem).