Ł3 Gaming Convention startuje 23 marca

Na stadionie Legii Warszawa w dniach 23-24 marca 2019 roku podczas Ł3 Gaming Convention odbędzie się turniej eliminacyjny CS:GO, gdzie 8 najlepszych drużyn z Polski oraz Europy powalczy o pulę blisko 20 tysięcy złotych oraz przepustkę do wielkiego finału sezonu Good Game League 2019, gdzie do łącznej puli trafiło 500 tysięcy złotych.

W stolicy do walki o trofeum staną takie drużyny, jak Devils.one z Wiktorem „TaZem” Wojtasem, 2K19PL z Pawłem "Innocentem" Mockiem, NoChance, któremu przewodzi Mikail "Maikelele" Bill, a także Codewise Unicorns, Alternate aTTaX, ACTINA PACT, PRO100 oraz Tricked Esport. Zwiedzający będą mogli nie tylko obserwować największe gwiazdy e-sportu na specjalnie przygotowanej scenie, ale także spotkać się z nimi bezpośrednio, a nawet zagrać mecze pokazowe. Rozgrywki będą komentowane w składzie: Akukuleum, Testree, Maciej "Morgen" Żuchowski, Łukasz "prawus" Ganczewski, Jędrzej "bogdan" Rokita, Kamil "Dziukens" Dziuk oraz Radek "Mad1" Florkowski.

Nie tylko fani popularnego Counter-Strike znajdą coś dla siebie, bo podczas Ł3 Gaming Convention odbędzie się kolejna edycja Legia Community Cup, tym razem w grze FIFA19. Zgodnie z tradycją będzie to otwarty turniej dla miłośników piłki nożnej, w którym organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody. Wszyscy chętni mogą zapisywać się na stronie turnieju i walczyć o mistrzowski tytuł. Faza grupowa rozpoczyna się 23 marca, a wielki finał odbędzie się w niedzielę, 24 marca. Gośćmi specjalnymi będą zawodnicy Legia eSports: Miłosz „milosz93” Bogdanowski, 4-krotny mistrz Polski FIFA oraz Michał „Sroka” Srokosz. Turniej rozgrywany będzie na platformie PlayStation 4, a zwycięzca zgarnie czek na 1000 zł oraz wspaniałe nagrody rzeczowe. Zdobywca drugiego miejsca nagrodzony zostanie czekiem w wysokości 500 zł oraz pakietem nagród rzeczowych, natomiast wszystkim uczestnikom biorącym udział wręczone zostaną mniejsze upominki oraz gadżety. W turnieju nie ma przegranych - każdy wygrywa!

Ł3 Gaming Convention to nie tylko turnieje e-sportowe, wydarzeniu towarzyszyć będzie też masa atrakcji ze specjalnie przygotowaną strefą expo na czele. Na odwiedzających czekać będą znani i doceniani przez graczy producenci sprzętu gamingowego, jak Patriot Viper aming, TP-Link, iBox, Actina Pact oraz iiyama i Crucial Ballistix. Każdy z nich zaprezentuje swoje nowości produktowe i przygotuje specjalne promocje, więc odwiedzający Ł3 Gaming Convention będą mogli skorzystać z okazji do kupienia dobrych produktów dedykowanych graczom w zaskakująco niskich cenach. Obecność czołowych firm o ugruntowanej pozycji w Polsce i na świecie gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnym uzupełnieniem całości będą zaś konkursy, podczas których upolować można naprawdę cenny sprzęt.

Organizatorzy zadbali także o osoby towarzyszące oraz całe rodziny, dlatego oprócz samego turnieju i strefy expo na Ł3 Gaming Convention dostępne będą również podzielone tematycznie strefy. I tak, miłośnicy Gwiezdnych wojen będą mogli założyć headset VR i stanąć do walki ze złem po jasnej stronie mocy, fani wyścigów poczują moc szybkości i adrenaliny na symulatorach, a entuzjaści gier retro spędzą niezapomniany czas przy maszynach arcade. Poza tym, na odwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt komputerów w strefie Free2Play, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w takich grach, jak CS:GO, Apex Legends czy Fortnite. Nikt też z eventu nie powinien wyjść głodny, ponieważ wydarzeniu towarzyszyć będzie mini festiwal food trucków, co z pewnością docenią wszyscy miłośnicy dobrego jedzenia.

Skala przedsięwzięcia jest tak duża, że organizowany turniej może poszczycić się tytułem największego wydarzenia e-sportowego tej wiosny w Warszawie. Jego organizacja została przemyślana w taki sposób, aby każdy, niezależnie od wieku czy płci, znalazł coś dla siebie. Ł3 Gaming Convention to wydarzenie, które miłośnicy e-sportu, sprzętu gamingowego i nowinek technologicznych powinni zapisać w swoim kalendarzu.

Więcej informacji oraz aktualności o Wydarzeniu na stronie: ​ www.l3gaming.pl