LAB.01

Namniejszy helikopter świata, sztuczne tornado, inteligentne mikroroboty to tylko nieliczne atrakcje odbywającej się w Warszawie wystawy prezentującej technologie przyszłości.

Od 18 do 26 września w Warszawie będzie się odbywać wystawa technologii przyszłości "LAB.01: Discovery the next". Ekspozycja - przygotowana przez DaimlerChrysler z myślą o Expo 2000 - prezentuje najnowsze osiągnięcia z zakresu miniaturyzacji, robotyki, wirtualnej rzeczywistości, multimediów, symulacji komputerowych i nauk przyrodniczych. Na placu Piłsudskiego w specjalnie przygotowanym pawilonie, utrzymanym w stylistyce futurystycznej stacji badawczej, zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. najmniejszy helikopter, sztucznie wywołane tornado, rękawicę dla osób nie słyszących, "tłumaczącą" język migowy na sygnały dźwiękowe, a także wziąć udział w warsztatach i dyskusjach.

Ekspozycja jest kierowana przede wszystkim do ludzi młodych i ma na celu obudzenie w nich zainteresowania technologiami przyszłości. Wystawa czynna jest w godzinach 10.00-18.00. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji o projekcie LAB.01, dokładny harmonogram warsztatów i spotkań dyskusyjnych znajduje się pod adresemhttp://www.lab01.com/. Strona dostępna jest w polskiej wersji językowej.