LAN na Bluetooth

Na konferencji ComNet firma Norwood zaprezentowała bezprzewodową sieć firmową opartą na standardzie Bluetooth.

Angielsko-australijska firma Norwood Systems na konferencji ComNet przedstawiła jedyne jak do tej pory kompletne rozwiązania do budowy sieci lokalnej, pracującej w technologii Bluetooth. Zaprezentowane rozwiązanie umożliwia bezprzewodową, radiową komunikację 8 urządzeń w promieniu do 10 m od stacji bazowej. Prędkość transferu danych wynosi około 721 Kb/s. Według analityków z grupy Cahners In-Stat rynek rozwiązań dla tej technologii osiągnie w 2005 r. wielkość 1,4 mlda urządzeń.

Firma Norwood zaprezentowała też platformę telefoniczną EnterpriseMobility, która będzie testowana m.in. w znanej firmie konsultingowej Ernst & Young. Dzięki ustawieniu stacji bazowych w kluczowych miejscach biura platforma umożliwi pracownikom korzystanie z dostępu do sieci za pomocą palmtopów i innych urządzeń przenośnych.

Cena systemu, który pojawi się w sprzedaży" w maju, będzie uzależniona od liczby użytkowników i wyniesie średnio 450 USD w przeliczeniu na jednego pracownika. EnterpriseMobility wykorzystuje oprogramowanie firmy Norwood, sprzęt firmy Axis Communications, działający zgodnie ze specyfikacją Bluetooth, układy scalone firmy Cambridge Silicon Radio i słuchawki Ericssona.

Więcej informacji:

http://www.norwoodsystems.com