LAN przez telefon

Firma Intel poinformowała, że wkrótce zaoferuje klientom kolejny zestaw umożliwiający łączenie komputerów i innych urządzeń peryferyjnych poprzez domową sieć telefoniczną.

AnyPoint to kolejny produkt Intela umożliwiający połączenie komputerów poprzez sieć domowej instalacji telefonicznej. W skład zestawu wchodzą specjalne sieciowe, pozwalające na przyłączenie komputera do zwykłego gniazdka telefonicznego. Użytkownicy mogą "usieciować" komputery, drukarki, czy też współdzielić połączenia internetowe. System ten zapewnia transfer danych z prędkością do 10 Mb/s. Jest to dziesięciokrotny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednim tego typu rozwiązaniem Intela, dostępnym na rynku od kwietnia br.

"Wolniejsza wersja zestawu jest wystarczająca do większości zastosowań, jednak nowe rozwiązanie zapewni użytkownikom pasmo niezbędne do przesyłania dużych plików (grafika, wideo) czy łączenia w sieć więcej niż pięciu komputerów" - mówi Tom Potts, rzecznik firmy Intel.

Zestawy kosztują 79 USD (każdy wyposażony jest w adapter sieciowy) i będą dostępne w sklepach jeszcze przed końcem roku. Natomiast cena poprzedniego, mniej wydajnego systemu, została obniżona z 79 do 49 USD.

Więcej informacji:http://www. news.com