LCD BenQ z HDMI trafia na rynek

Firma BenQ oficjalnie wprowadziła do swojej oferty zaprezentowany na tegorocznych targach CeBIT w Hanowerze monitor LCD wyposażony w interfejs HDMI. Model FP241W charakteryzuje się 24-calowym panoramicznym wyświetlaczem, umożliwiającym wyświetlanie obrazu w rozdzielczości HD.

BenQ FP241W został wyposażony w obsługę interfejsu HDMI (High Definition Multimedia Interface) oraz możliwość wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości HD. 24-calowy panoramiczny ekran o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200 pikseli) i współczynniku kontrastu na poziomie 1000:1 umożliwia równoczesne wyświetlanie dwóch niezależnych okien formatu A4 dzięki czemu z powodzeniem znajdzie zastosowanie np. w branży finansowej.

Monitor został ponadto wyposażony w funkcję PIP (picture-in-picture) umożliwiającą odtwarzanie treści z dwóch różnych źródeł np. odtwarzacza DVD i komputera PC. Warto również wspomnieć o porcie USB i technologiach podnoszących jakość wyświetlanego obrazu: Advanced Motion Accelerator (AMA) i BenQ Senseye.