LCD Eizo z dotykowym ekranem

Eizo wprowadziło do swojej oferty nowy monitor LCD o przekątnej ekranu 15”. Model FlexScan L362T ma ekran dotykowy, w którym zastosowano technologię Analog Capacitive.

LCD Eizo z dotykowym ekranem

L362T posiada panel zbudowany w oparciu o technologię IPS (In-Plane Switching), z szerokimi (170 stopni w obu płaszczyznach) kątami widzenia. Rozdzielczość to 1024 x 768, a jasność 180 cd/m2. Współczynnik kontrastu wynosi 400:1.

Żywotność panela dotykowego obliczono na ponad 225 milionów dotknięć. Zawiera on wytrzymałą warstwę chroniącą urządzenie przed wodą i zanieczyszczeniami, a dodatkowo mającą właściwości antybakteryjne. Ma ona również niwelować napięcie elektrostatyczne.

Urządzenie ma kompaktową obudowę, w której zmieszczono zasilacz i dwa 1W głośniczki. Sam panel można zdjąć z podstawki i umieścić w dowolnym miejscu na ścianie.

Złącza DVI-D i D-sub umożliwiają podłączenie monitora zarówno do komputerów z cyfrowymi, jak starszymi kartami graficznymi ze złączami analogowymi. Przycisk umieszczony na przedniej części panelu umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy dwoma źródłami sygnału. Monitory serii FlexSAcan L362T powinny pojawić się w sprzedaży na polskim rynku już w lipcu. Niestety nie jest jeszcze znana ich cena.

Urządzenia objęte są 3-letnią gwarancją oraz dodatkowo programem Eizo Exclusive Service.

Informacje:

http://www.eizo.pl