LCD Samsunga zmienia kolory

Na trwających właśnie targach CeBIT 2008 firma Samsung zaprezentowała nowy 25,5-calowy monitor LCD o oznaczeniu SyncMaster T260HD. Urządzenie wyposażone zostało w tuner DTV (może więc pełnić funkcję telewizora LCD) oraz interesującą, mieniącą się kolarami, obudowę.

SyncMaster T260HD z pewnością może stać się ozdobą niewielkiego salonu. Przykuwa wzrok swoim "kryształowym" designem - kolor jego obudowy zmienia odcień pod różnymi kątami patrzenia oraz o różnych porach dnia (docelowo urządzenie ma być dostępne w trzech wersjach kolorystycznych - rose black, emerald black i sapphire black).

LCD Samsunga zmienia kolory

SyncMaster T260HD

Monitor wyposażono w 25,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, na którym potrafi wyświetlić obraz charakteryzujący się dynamicznym współczynnikiem kontrastu na poziomie 20 000:1. Sprzęt może się pochwalić 5-milisekundowym czasem odpowiedzi matrycy oraz sześcioma wejściami, wśród których nie zabrakło oczywiście HDMI. Warto również wspomnieć o wbudowanym porcie USB 2.0, technologii SRS TruSurround XT, odwzorowaniu 1:1 oraz - co podkreśla producent - zmniejszonym o 30 W poborem mocy w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Co ważne, sprzęt oferuje też użytkownikowi do dyspozycji wbudowany tuner DTV.

Niestety cena urządzenia, które powinno trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, nie została podana.