LCD TV z wbudowanym pecetem

Firma Klegg Home North America zaprezentowała nowe centrum domowej rozrywki o nazwie Windows Media Center Television (KLM-4010). Urządzenie jest hybrydą, składającą się z telewizora LCD i wbudowanego peceta.

Nowość przeznaczona jest do osób pragnących w prosty sposób stworzyć domowe centrum rozrywki. Decydując się na jej zakup za jednym zamachem klient otrzymuje do dyspozycji telewizor dysponujący panoramicznym (stosunek boków to 16:9) ekranem o przekątnej wynoszącej 40 cali, umożliwiający wyświetlanie obrazu w rozdzielczości HD - 1366 x 768 pikseli (ponadto dostępne są formaty - 4:3, Zoom1, Zoom2, Panorama i tryby - 480i, 576i, 720p i 1080i). Charakteryzuje się on jasnością 500 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu na poziomie 1000:1. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji tuner telewizyjny Hauppauge Win TV-PVR-150 MCE oraz tak przydatne funkcje jak PIP (picture in picture) i POP (picture on picture).

LCD TV z wbudowanym pecetem

Klegg Windows Media Center Television

Jeżeli chodzi o część typowo "pecetową" to składa się ona z procesora Pentium 4 630 (3 GHz), 1 GB pamięci, dysku twardego SATA o pojemności 250 GB (będziemy mieli możliwość nagrywania wybranych programów), karty graficznej NVIDIA GeForce 6200 oraz nagrywarki DVD Dual Layer (brak wysuwanej tacki, zamiast niej korzystamy z mechanizmu określanego jako "slot in"). Ponadto możemy skorzystać z połączenia z Internetem (karta Fast Ethrnet), 8-kanałowej karty dźwiękowej, systemu dźwięku przestrzennego, czytnika kart pamięci oraz zestawu wejść wśród których znalazło się między innymi jedno wejście HDMI, jedno DVI, dwa Component, jedno S-Video, trzy Composite oraz jedno FireWire i dwa USB 2.0. Warto też wspomnieć o czuwającym nad wszystkim systemie Windows XP MCE.

Niestety cena nowości oraz data pojawienia się w sprzedaży nie zostały podane.

Więcej informacji.