LCD bez kompromisów

EIZO zaprezentowało nowy model 21-calowego panelu LCD o symbolu FA-2090. Urządzenie wyposażono w matrycę pracującą z rozdzielczością 2048 x 1536 pikseli.

Monitor przeznaczony jest do najbardziej wymagających zastosowań profesjonalnych, w tym wizualizacji w diagnostyce medycznej. Ciekłokrystaliczny panel LCD Dual Domain-IPS, składa się z 3,14 miliona pikseli.

Obudowa posiada wąskie obramowanie o szerokości jedynie 24 mm. Zaletami są: wbudowany zasilacz, możliwość regulacji położenia w pionie, pochylenia w 2 płaszczyznach oraz obrót o 90 stopni do trybu portretowego. Ekran może być zamocowany do ramienia przegubowego lub uchwytu ściennego (standard VESA 100 mm).

Wymiary plamki to 0,207 x 0,207 mm, a jasność 200 cd/m2. Kontrast wynosi 300:1, a kąty dobrej widoczności wynoszą 170 stopni w obu płaszczyznach. Czas reakcji matrycy (narastania i opadania) to zaledwie 25 ms. Urządzenie wyposażono w podwójne złącze cyfrowo-analogowe DVI-I.

Opatentowany przez EIZO system automatycznej regulacji jasności umożliwia - dzięki ciągłemu pomiarowi temperatury oświetlenia otoczenia oraz lampy podświetlającej - uzyskanie stałej jasności, zgodnej z wartością predefiniowaną systemowo lub przez użytkownika. Układ stabilizacji jasności pozwala na osiągnięcie pełnej jakości obrazu po 30 sekundach od włączenia monitora.

Opcjonalna karta cyfrowa VREngine/CD3W (RealVision) standardu PCI (5V) z pamięcią 64 MB została zaprojektowana specjalnie do obsługi monitora FA-2090. Karta wyposażona jest w dwa wyjścia cyfrowo-analogowe (standard DVI-D) i umożliwia wyświetlanie w formacie tradycyjnym i portretowym (obrót o 90 stopni) na jednym lub dwóch monitorach. Zestaw zawiera sterowniki do Windows 2000 Professional oraz Windows NT 4.0.

Na życzenie dostępna jest karta CD3S, współpracująca z SUN Solaris (Sparc).

Monitor może być wyposażony w wymienny panel, zabezpieczający powierzchnię ekranu przed zabrudzeniem i zarysowaniem (twardość 5H). Panel pokryty jest powłoką antyrefleksyjną, zaś współczynnik przepuszczania światła wynosi 99%.

Cena panelu nie jest na razie znana.

Więcej informacji:

http://www.eizo.com.pl


Zobacz również