LCD dla e-książek

Toshiba zapowiedziała, że wkrótce rozpocznie sprzedaż nowych wyświetlaczy LCD przeznaczonych dla czytelników elektronicznych publikacji.

Przedstawiciele Toshiby oznajmili, że już wkrótce firma rozpocznie sprzedaż nowych, ciekłokrystalicznych, niskotemperaturowych wyświetlaczy ciekłokrystalicznych TFT (Poysilicon Thin-Film Transistor). 7,7-calowe wyświetlacze LCD ważą zaledwie 150 gramów i oferują rozdzielczość 150 pikseli na cal, co - wg wydanego oświadczenia - oferuje jakość wyświetlanego tekstu porównywalną do tradycyjnego wydruku na papierze.

Na ekranie mogą się pojawiać obrazy o rozdzielczości 640 x 960 pikseli, w ponad 262 tys. kolorów. Urządzenie wspiera technologię ClearType Microsoftu. Wyższa rozdzielczość jest uzyskana głównie przez niską temperaturę, która zapewnia szybszy przepływ elektronów niż w amorficznej strukturze materiału wykorzystywanego w konwencjonalnych wyświetlaczach ciekłokrystalicznych.

Produkt ma trafić do masowej produkcji na początku przyszłego roku. Premiera ciekłokrystalicznych wyświetlaczy do e-książek odbędzie się 3 października br. podczas wystawy CEATEC w Tokio.


Zobacz również