LCD dla graczy i kinomaniaków

Tajwańska firma BenQ zaprezentowała 20-calowy panoramiczny wyświetlacz LCD, reklamowany jako najszybszy ciekłokrystaliczny wyświetlacz o takiej przekątnej ekranu. Czas reakcji wynosi bowiem 8ms. FP202W skierowany jest przede wszystkim do graczy i ludzi, często oglądających filmy na ekranie komputera.

Produkt BenQ może wyświetlać obraz w maksymalnej rozdzielczości 1680x1050 (WSXGA+). Wyposażony został w "Senseye", system cyfrowego wzmacniania jakości obrazu, automatycznie dostosowujący jasność czy mapowanie kolorów. FP202W wyposażony jest także w przełącznik, umożliwiający szybkie przejście z sygnału analogowego na cyfrowy i odwrotnie.

Wyświetlacz FP202W; Źródło: BenQ

Wyświetlacz FP202W; Źródło: BenQ

Nazywanie monitora "najszybszym 20-calowym wyświetlaczem LCD na świecie" wydawać się może nieco przesadzone (podobne czasy reakcji oferują na przykład LCD Samsunga), trzeba przyznać, że 8 ms przy tak dużej przekątnej to niezły wynik. FP202W może okazać się dobrym produktem dla graczy, niestety póki co najprawdopodobniej tylko w krajach zachodnich. Nie jest znana jego sugerowana cena, ale na pewno nie będzie należał do najtańszych urządzeń.

Więcej informacji: BenQ

Szczegółowa specyfikacja techniczna: FP202W


Zobacz również