LCD dla miłośników dużego ekranu

EIZO wprowadziło nowy model 19-calowego panelu LCD o symbolu L767.

Monitor wyposażono w wysokiej klasy panel, który cechują bardzo dobre parametry użytkowe. Współczynnik kontrastu to 500:1, jasność 250 cd/m2, a kąty widzenia to 170 stopni w pionie i poziomie. Ponadto, stopka monitora umożliwia zmianę ustawienia panelu w poziomie oraz jego kąta nachylenia. Dwa wbudowane głośniki pozwolą na słuchanie muzyki podczas pracy.

Nowością zastosowaną w monitorze FlexScan L767 jest funkcja Fine Contrast. Pięć zdefiniowanych ustawień trybu pracy: do edycji tekstów, edycji zdjęć, aplikacji internetowych (sRGB) oraz programów wideo pozwala na wygodny dobór parametrów wyświetlania stosownych do prezentowanego materiału. Naciśnięcie klawisza na panelu przednim obudowy powoduje przełączenie do innego trybu pracy, bez konieczności ustawienia wszystkich parametrów przy każdej zmianie aplikacji. Co więcej, dołączone do monitora oprogramowanie Auto Fine Contrast umożliwia automatyczną zmianę trybu pracy monitora przy przechodzeniu do innej aplikacji.

Do monitora dodawane jest oprogramowanie DesktopViewer pozwalające m.in. na oglądanie aplikacji graficznych lub wideo w oddzielnym oknie, różniącym się parametrami wyświetlania. Okno może być powiększane lub zmniejszane, a jego parametry (jasność, kontrast, barwa, gamma) dowolnie zmieniane.

Do monitora można też dokupić akcesoria, takie jak powłoka chroniąca panel przed brudem i zarysowaniami, ramię montażowe oraz program Screen Administrator. Pozwala ono m.in. na konfigurację i zarządzanie monitorami poprzez sieć z poziomu serwera. Administrator może np. wyłączyć zasilanie wszystkich podłączonych do sieci urządzeń, wysyłać tą drogą komunikaty do użytkowników, a w przypadku odłączenia monitora przez niepowołaną osobę spowodować, że monitor zostanie trwale zablokowany, uniemożliwiając dalsze wykorzystanie.

Model L767 będzie dostępny koniec marca w cenie 5750 zł.

Dystrybutor:

http://www.alstor.com.pl


Zobacz również