LCD iiyamy ze zwiększaniem jasności

iiyama wprowadziła do oferty 15-calowy monitor LCD - ProLite E380S. Jest to jeden z pierwszych paneli LCD na rynku, i pierwszy model iiyamy wyposażony w funkcję zwiększania jasności obrazu znaną dotychczas wyłącznie z monitorów kineskopowych.

Monitor posiada bardzo dobre parametry techniczne, m.in. kontrast o współczynniku 450:1 i czas reakcji matrycy na poziomie 23 ms. Nowością jest funkcja OPQ (Optymalna Jakość Obrazu), dzięki której można uzyskać zmienne tryby jasności obrazu z dostępną maksymalną jasnością aż 380 cd/m2.

ProLite E380S wyposażony został w panel wykonany w technologii TN Wide Angle. Dodatkowo, w dolnej części ekranu na stałe zamontowane zostały dwa stereofoniczne 1,5-watowe głośniki oraz wejście słuchawkowe. W urządzeniu tym poszerzona została gama parametrów podlegających regulacji. Obok podstawowych parametrów takich jak kontrast, jasność, faza i zegar, zaimplementowana została funkcja korekcji gamma i wybór trybu sRGB. Przy pomocy jednego przełącznika można przełączyć panel z trybu Normal w Eco, w którym monitor zużywa zdecydowanie mniej energii przedłużając dodatkowo życie lamp odpowiedzialnych ze podświetlanie matrycy. Eco przydaje się także podczas długotrwałej pracy z tekstem nie męcząc wzroku jasnym obrazem.

Monitor dostępny jest w kolorach beżowym i czarnym, a od lipca dostępny będzie również w kolorze srebrnym. Sugerowana przez producenta cena detaliczna brutto wynosi 1499 zł.


Zobacz również