LCD klasy high-end

Na polskim rynku zadebiutował nowy monitor LCD firmy NEC-Mitsubishi o symbolu MultiSync LCD 1850DX.

Na polskim rynku zadebiutował nowy monitor LCD firmy NEC-Mitsubishi o symbolu MultiSync LCD 1850DX. Producent wyposażył go w podwójne wejście DVI-I, technologię Ambix, obsługę standardu sRGB oraz technologię TORO.

Produkt uzyskał certyfikat ISO 13406-2 - najnowszy standard dla monitorów LCD.

Zastosowana technologia Ambix, umożliwia podłączenie do monitora zarówno sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Monitor pozwala także na podłączenie dwóch sygnałów cyfrowych, dwóch analogowych lub jednego cyfrowego i jednego analogowego. Standard odwzorowania kolorów sRGB, jest nowością do tej pory niespotykaną w monitorach LCD firmy NEC. MultiSync LCD 1850DX pozwala na niezależną regulację barw cyan, magenta i żółtej. Dzięki temu monitor LCD może wyświetlać kolory o podobnej naturalności co produkty CRT.

Zobacz również:

  • Panele LCD odchodzą do lamusa? Decyzja Samsunga nas nie dziwi

Cyfrowy panel 18,1" SuperFine TFT, w który producent wyposażył monitor MultiSync LCD 1850DX umożliwia wyświetlanie 16,77 mln kolorów. Kąt widzenia to 170 stopni w poziomie i pionie. Jasność to 240 cd/m2, a kontrast 300:1. Zalecana rozdzielczość pracy wynosi 1280x1024 przy 60 Hz. Wielkość plamki to 0,28 mm. W monitorze zastosowano technologię obrotowego ekranu TORO, umożliwiającą pracę przy zmianie orientacji ekranu o 90 stopni. Wąskie brzegi obudowy ekranu pozwalają na łączenie monitorów w dwu- lub cztero- monitorowe stanowiska i prezentacje obrazu podzielonego między 2 lub 4 ekrany (przy zastosowaniu odpowiedniej karty graficznej).

Wymiary monitora to 398 x 445 x 218 mm, waga - 8,5 kg.

Sugerowana cena detaliczna netto to 11,000 zł. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta. Na terenie Polski jest ona realizowana w systemie door-to-door.