LCD na twarzy

Firma Olympus wprowadziła do sprzedaży nową wersję gogli LCD o nazwie Eye-Trek.

Najnowszy model Eye-Trek firmy Olympus o nazwie FMD-700 to nowoczesne gogle zakładane jak okulary, zawierające dwa wyświetlacze ciekłokrystaliczne (liquid crystal display-LCD) o średnicach 0,55 cala, na które projektowane są obrazy.

Pomimo stosunkowo małych rozmiarów panele LCD tworzą iluzję patrzenia na o wiele większy ekran. Według przedstawicieli Olympusa, FMD-700 oferuje efekt zbliżony do oglądania 52-calowego ekranu z odległości dwóch metrów. Ekran generuje obraz składający się z 500 linii, taki sam jak konwencjonalny telewizor o rozdzielczości 180 000 pikseli. FMD-700 wykorzystuje też specjalny system do tworzenia iluzji obrazu o rozdzielczości 720 000 pikseli. Do zestawu dołączane są słuchawki, a całość waży 105 gramów.

Wyświetlacze Eye Trek FMD-700 mogą być podłączane do standardowych źródeł obrazu, takich jak odbiornik telewizyjny, magnetowid, DVD czy konsola do gier. Poza tym można podłączyć je do komputera, ale przedstawiciele Olympusa twierdzą, że system optyczny tworzący iluzję czterokrotnej poprawy jakości obrazu nie najlepiej współpracuje z monitorami pecetów.

Eye-Trek FMD-700 jest dostępny jedynie w Japonii w cenie 150 000 jenów czyli 1400 dolarów.


Zobacz również