LCD z odświeżaniem 240 Hz

W trakcie rozpoczynającej się w niedzielę konferencji organizowanej przez Society of Information Display koncern Samsung zaprezentuje pierwszy prototypowy model wyświetlacza LCD charakteryzujący się odświeżaniem obrazu z częstotliwością 240 razy na sekundę.

Urządzenie o nazwie "Blue Phase" zaprojektowano tak, aby bardziej naturalnie wyświetlało ruchomy obraz. Większość sprzedawanych obecnie telewizorów odświeża obraz z częstotliwością 50 lub 60 Hz, co w zasadzie sprawdza się w większości zastosowań, nie licząc obrazów szybko zmieniających się na ekranie. Nowsza generacja paneli, stosowana zarówno w telewizorach jak i monitorach LCD, posiada już możliwość odświeżania obrazu z częstotliwością dwukrotnie większą, 100 lub 120 herców. Telewizory takie są dostępne na rynku od ok. roku i zyskują coraz większą popularność. W 2007 r. sprzedano ich 4 mln - szacuje się, że w 2012 nabywców znajdzie 39 mln. takich urządzeń (analiza dokonana przez spółkę DisplaySearch).

LCD z odświeżaniem 240 Hz

Samsung "Blue Phase"

Południowokoreański gigant zapowiada, że rozpoczęcie masowej produkcji wyświetlaczy "Blue Phase" zaplanowane zostało na 2011 r. Mają one być tańsze w produkcji niż obecne modele LCD TV.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: