LCD z odświeżaniem 240 Hz

W trakcie rozpoczynającej się w niedzielę konferencji organizowanej przez Society of Information Display koncern Samsung zaprezentuje pierwszy prototypowy model wyświetlacza LCD charakteryzujący się odświeżaniem obrazu z częstotliwością 240 razy na sekundę.

Urządzenie o nazwie "Blue Phase" zaprojektowano tak, aby bardziej naturalnie wyświetlało ruchomy obraz. Większość sprzedawanych obecnie telewizorów odświeża obraz z częstotliwością 50 lub 60 Hz, co w zasadzie sprawdza się w większości zastosowań, nie licząc obrazów szybko zmieniających się na ekranie. Nowsza generacja paneli, stosowana zarówno w telewizorach jak i , posiada już możliwość odświeżania obrazu z częstotliwością dwukrotnie większą, 100 lub 120 herców. takie są dostępne na rynku od ok. roku i zyskują coraz większą popularność. W 2007 r. sprzedano ich 4 mln - szacuje się, że w 2012 nabywców znajdzie 39 mln. takich urządzeń (analiza dokonana przez spółkę DisplaySearch).

Samsung "Blue Phase"

Samsung "Blue Phase"

Południowokoreański gigant zapowiada, że rozpoczęcie masowej produkcji wyświetlaczy "Blue Phase" zaplanowane zostało na 2011 r. Mają one być tańsze w produkcji niż obecne modele LCD TV.