LCD ze spektrofotometrem

Już w połowie czerwca na polski rynek trafią 2 modele monitorów LCD Eizo z najnowszej linii ColorEdge. Będą to urządzenia o symbolach CG21 (21,3") i CG18 (18,1"). Panele będzie można skonfigurować za pomocą specjalnego spektrofotometru.

LCD ze spektrofotometrem

Do tej pory profesjonalni graficy czy poligrafowie, mimo niezaprzeczalnych zalet, jakie mają płaskie ekrany monitorów ciekłokrystalicznych narzekali na problemy z odwzorowaniem barw przez panele LCD. Sytuacja ta ma ulec zmianie wraz z wprowadzeniem na rynek monitorów LCD Eizo CG21 i CG18.

Każdy monitor z serii ColorEdge podlega indywidualnej kalibracji już w fabryce (wartości gamma ustawiane są dokładnie na poziomie 2.2 punktów). Dodatkowo urządzenia posiadają specjalne oprogramowanie ColorNavigator współpracujące z spektrofotometrem GretagMacbeth’s Eye-One (dostępny opcjonalnie). Pozwala to na dostosowanie poszczególnych parametrów takich, jak jasność, temperatura kolorów czy wartości gamma do poziomów odpowiadających użytkownikowi. Temperatura kolorów określana jest z dokładnością do 500K w skali od 4000K do 10000K.

Spośród wielu użytecznych cech modele serii ColorEdge wyróżniają: 6 zdefiniowanych trybów wyświetlania (funkcja Fine Contrast) oraz ergonomiczna obudowa z wbudowanym zasilaczem. Obydwa monitory mają również w pełni regulowane ramiona, w obydwóch ekran można odwrócić o 90 stopni. Szerokie kąty widzenia wynoszą 170 stopni w obu płaszczyznach. Do modeli ColorEdge CG21 i CG18 można dokupić dodatkowe akcesoria w postaci zestawu podwieszanych głośników, powłoki chroniącej ekran przed kurzem i zarysowaniami, jak również specjalnej podstawki umożliwiającej równoczesną instalację dwóch monitorów.

Ceny monitorów netto to:

CG21 - 11355 zł

CG18 - 7229 zł

Monitory objęte są 3-letnią gwarancją i programem Eizo Exclusive Service. Szczegółowe informacje na ten temat, jak również opis funkcji urządzeń można znaleźć na stronie: http://www.eizo.pl