LCD ze spektrofotometrem

Już w połowie czerwca na polski rynek trafią 2 modele monitorów LCD Eizo z najnowszej linii ColorEdge. Będą to urządzenia o symbolach CG21 (21,3") i CG18 (18,1"). Panele będzie można skonfigurować za pomocą specjalnego spektrofotometru.

Do tej pory profesjonalni graficy czy poligrafowie, mimo niezaprzeczalnych zalet, jakie mają płaskie ekrany monitorów ciekłokrystalicznych narzekali na problemy z odwzorowaniem barw przez panele LCD. Sytuacja ta ma ulec zmianie wraz z wprowadzeniem na rynek monitorów LCD Eizo CG21 i CG18.

Każdy monitor z serii ColorEdge podlega indywidualnej kalibracji już w fabryce (wartości gamma ustawiane są dokładnie na poziomie 2.2 punktów). Dodatkowo urządzenia posiadają specjalne oprogramowanie ColorNavigator współpracujące z spektrofotometrem GretagMacbeth’s Eye-One (dostępny opcjonalnie). Pozwala to na dostosowanie poszczególnych parametrów takich, jak jasność, temperatura kolorów czy wartości gamma do poziomów odpowiadających użytkownikowi. Temperatura kolorów określana jest z dokładnością do 500K w skali od 4000K do 10000K.

Spośród wielu użytecznych cech modele serii ColorEdge wyróżniają: 6 zdefiniowanych trybów wyświetlania (funkcja Fine Contrast) oraz ergonomiczna obudowa z wbudowanym zasilaczem. Obydwa monitory mają również w pełni regulowane ramiona, w obydwóch ekran można odwrócić o 90 stopni. Szerokie kąty widzenia wynoszą 170 stopni w obu płaszczyznach. Do modeli ColorEdge CG21 i CG18 można dokupić dodatkowe akcesoria w postaci zestawu podwieszanych głośników, powłoki chroniącej ekran przed kurzem i zarysowaniami, jak również specjalnej podstawki umożliwiającej równoczesną instalację dwóch monitorów.

Ceny monitorów netto to:

CG21 - 11355 zł

CG18 - 7229 zł

Monitory objęte są 3-letnią gwarancją i programem Eizo Exclusive Service. Szczegółowe informacje na ten temat, jak również opis funkcji urządzeń można znaleźć na stronie: http://www.eizo.pl


Zobacz również