LED-owe telewizory Samsunga

W sierpniu pojawią się na rynku telewizory LCD Samsunga z nowej serii 9 LED LCD HDTV. Urządzenia korzystają z podświetlenia diodami LED i potrafią wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD.

Nową serię cechuje design ToC (Touch of Color). Składa się ona z dwóch modeli o oznaczeniach LN46A950 i LN55A950, które wyposażono w podświetlane diodami LED matryce (czas odpowiedzi wynosi 4 milisekundy) o przekątnej wynoszącej, odpowiednio, 46 i 55 cali. Urządzenia pozwalają na wyświetlanie obrazu (o jego jakość dbają technologie Auto Motion Plus 120 Hz, Wide Color Enhancer 2, DNIe Pro oraz Ultra Clear Panel) w rozdzielczości 1080p, który cechuje dynamiczny współczynnik kontrastu 1 000 000:1.

Samsung LN55A950

Samsung LN55A950

Producent oddał też do dyspozycji użytkownika funkcję InfoLink (umożliwia skorzystanie z serwisu InfoLink RSS i wyświetlanie na ekranie telewizora aktualności, prognozy pogody czy też najświeższych informacji sportowych) i funkcję WiseLink Pro. Ta ostatnia umożliwia - poprzez interfejs USB 2.0 - dostęp do plików multimedialnych (MPEG 4, XviD, MP3, JPEG) przechowywanych na pendrivie, czy też kartach pamięci urządzeń takich jak cyfrowe aparaty fotograficzne lub przenośne odtwarzacze multimedialne. Telewizory wyposażono także w tunery NTSC/ATSC/Clear QAM oraz pamięć flash, w której przechowywane są między innymi przepisy kulinarne oraz gry. Warto też wspomnieć o zgodności z standardem DLNA (Digital Living Network Alliance), zapewniającej wygodną łączność pomiędzy mającymi certyfikat DLNA domowymi urządzeniami elektronicznymi oraz następującym zestawie wejść: 4 x HDMI (HDMI-CEC) version 1.3 (3 z tyłu, jedno z boku), 2 x component, 1 x composite, 1 s S-Video i 1 x PC.

Urządzenia trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 3200 i 4200 USD.