LEGO: Indiana Jones oficjalnie. Obejrzyj trailer

Firma Lucas Arts zapowiedziała wydanie kolejnej gry utrzymanej w scenerii LEGO. Tym razem, ma to być parodia słynnej serii filmów o jednym z najbardziej znanych archeologów naszych czasów, Indianie Jonesie.

Lucas Arts ma już spore doświadczenie w tworzeniu tego typu gier. Ze stajni firmy wywodzi się np. seria LEGO: Star Wars. To właśnie po sukcesie tego tytułu, twórcy postanowili zabrać się za coś innego. Tak powstał pomysł na konwersję filmów z cyklu "Indiana Jones".

Pierwsze doniesienia wskazują na to, że LEGO: Indiana Jones ukaże się w 2008 roku. Niestety, mamy złą wiadomość dla posiadaczy PCtów. Autorzy zapowiadają, że tytuł będzie dostępny jedynie na konsole.

Fani serii LEGO mogą być jednak spokojni. Wiadomo, że za produkcję LEGO: Indiana Jones zabierze się ta sama ekipa, która czuwała nad jakością LEGO: Star Wars. Możemy się więc spodziewać tego samego, ironicznego poczucia humoru oraz podobnego klimatu.

Wspominając o grach LEGO należy zaznaczyć, że Lucas Arts nie jest jedyną korporacją zajmującą się produkcją tego typu gier. W marcu, firma Warner Bros zapowiedziała wydanie LEGO-Batmana. Bardzo ciekawie brzmi też pomysł programistów z NetDevil. Pragną oni stworzyć grę MMO utrzymaną w klimacie LEGO.

Póki co, pozostaje nam jedynie czekać na kolejne informacje dotyczące wspomnianych produkcji.