LEGO Media i Harry Potter

Firmy - LEGO MEDIA, oddział LEGO Company zajmujący się wydawaniem produktów multimedialnych dla dzieci i WARNER BROS - ogłosiły, że zamierzają podjąć współpracę przy tworzeniu gier komputerowych.

Firmy - LEGO MEDIA, oddział LEGO Company zajmujący się wydawaniem produktów multimedialnych dla dzieci i WARNER BROS - ogłosiły, że zamierzają podjąć współpracę przy tworzeniu dwóch nowych gier komputerowych. Ich fabuła będzie oparta na przygodach popularnego Harrego Pottera. Dwa powstające, interaktywne produkty, będą częścią serii LEGO CREATOR.

"Magiczny świat Harrego Pottera jest połączeniem fantazji i kreatywności - dokładnie takich wartości, jakie my w LEGO wyznajemy - mówi Mark Livingstone, Dyrektor Generalny LEGO Media. Mając do dyspozycji dwie dziedziny zabawy - jedna fizyczna i druga wirtualna - wspierające wzajemnie nasz pomysł, dodatkowo pozwalamy dzieciom na poznawanie przygód Harrego Pottera i odtwarzanie historii, które kochają. Zachęcamy również dzieci nie tylko do odtwarzania fragmentów opowieści o Harrym, ale do tworzenia nowych scenariuszy."

Wydanie pierwszego z serii tytułów LEGO CREATOR Harry Potter jest planowane na jesień tego roku (na rynku polskim tytuł pojawi się w grudniu) i będzie oparty na pierwszej części książki J.K. Rowling: Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Więcej informacji:

www.imgroup.com.pl