LEGO Pirates of the Caribbean - zapowiedź

Studio Traveller Tales powraca na znajomy teren i proponuje nam adaptację Piratów z Karaibów. Czy będzie to jednak kolejny dobry tytuł oparty na znanej marce? Mieliśmy okazję rzucić okiem na przygody Jacka Sparrowa w wersji LEGO.

Nieuniknionym było, że studio Traveller Tales sięgnie po Piratów z Karaibów i umieści rozgrywkę w świecie popularnych klocków LEGO. Ludzie z Traveller Tales wiedzieli co robić od kiedy oryginalna seria LEGO Star Wars okazała się wielkim hitem i tylko kwestią czasu było przeniesienie marki Piratów z Karaibów do świata tych dziwnych platformówek.

Nie oczekujcie jednak, że LEGO Pirates of the Caribbean będzie takim samym eksperymentem jak LEGO Star Wars III czy LEGO Harry Potter. Piraci z Karaibów w wersji LEGO są całkowicie związani z fabułą, która została przedstawiona w filmach.

Historia będzie obejmować wszystkie cztery filmy. Tak, zawarty zostanie w niej również tegoroczny wątek fabularny z filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. Wszystko to z powodu bardzo bliskiej współpracy Traveller Tales z Disneyem, co zaowocowało dostępem do scenariusza jeszcze przed premierą filmu. Jak zwykle w przypadku tego typu gier akcja obejmować będzie główne wydarzenia z każdego z filmów i poprowadzi nas przez nie przy pomocy około 20 różnych etapów.

Do odblokowania w LEGO Pirates of the Caribbean otrzymamy 70 grywalnych postaci (mam nadzieję, że będzie możliwość przejęcia kontroli nad małpą). Każda postać posiada indywidualne umiejętności, które zaczerpnięte zostały z przedstawionych w filmie historii. Na przykład Jack będzie mieć dostęp do kompasu, który umożliwia odkrywanie różnych skarbów.

LEGO Pirates of the Caribbean - zapowiedź

LEGO Pirates of the Carribean

Zdaje się, że poszukiwanie skarbów będzie główną składową wielu ważnych poziomów w LEGO Pirates of the Caribbean. Nie jest to zaskakujące biorąc pod uwagę, że skarby są z piratami raczej nieodłącznie związane. Jednym z poziomów, na którym w znaczący sposób korzystamy z kompasu Jacka, jest akcja związana z początkiem trzeciego filmu. Fani mogą skojarzyć fragment, w którym Jack Sparrow jest uwięziony w piaszczystej czeluści i ograniczony do rozmów z kopiami samego siebie. W grze przejmiemy kontrolę nad wieloma Jackami i naszym zadaniem będzie odbudowanie Czarnej Perły.

Będziemy musieli podążać śladami naznaczonymi przez kompas do punktu, w którym zakopany jest jeden z kawałków, a następnie dostarczyć go z powrotem na statek. W pewnym momencie, kiedy dochodzimy do wyznaczonego punktu, powstaje wir który odkrywa oazę z człowiekiem szukającym kaczki. Jack dzierżąc łopatę musi odnaleźć kaczkę i zwrócić ją mężczyźnie w oazie, który w zamian odda część statku. Na koniec, pojawia się grupa małych krabów (pamiętacie je?) i ze zdobytych części odtwarza statek.