LEGO Pirates of the Caribbean - zapowiedź

Studio Traveller Tales powraca na znajomy teren i proponuje nam adaptację Piratów z Karaibów. Czy będzie to jednak kolejny dobry tytuł oparty na znanej marce? Mieliśmy okazję rzucić okiem na przygody Jacka Sparrowa w wersji LEGO.

Nieuniknionym było, że studio Traveller Tales sięgnie po Piratów z Karaibów i umieści rozgrywkę w świecie popularnych klocków LEGO. Ludzie z Traveller Tales wiedzieli co robić od kiedy oryginalna seria LEGO Star Wars okazała się wielkim hitem i tylko kwestią czasu było przeniesienie marki Piratów z Karaibów do świata tych dziwnych platformówek.

Nie oczekujcie jednak, że LEGO Pirates of the Caribbean będzie takim samym eksperymentem jak LEGO Star Wars III czy LEGO Harry Potter. Piraci z Karaibów w wersji LEGO są całkowicie związani z fabułą, która została przedstawiona w filmach.

Historia będzie obejmować wszystkie cztery filmy. Tak, zawarty zostanie w niej również tegoroczny wątek fabularny z filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. Wszystko to z powodu bardzo bliskiej współpracy Traveller Tales z Disneyem, co zaowocowało dostępem do scenariusza jeszcze przed premierą filmu. Jak zwykle w przypadku tego typu gier akcja obejmować będzie główne wydarzenia z każdego z filmów i poprowadzi nas przez nie przy pomocy około 20 różnych etapów.

Do odblokowania w LEGO Pirates of the Caribbean otrzymamy 70 grywalnych postaci (mam nadzieję, że będzie możliwość przejęcia kontroli nad małpą). Każda postać posiada indywidualne umiejętności, które zaczerpnięte zostały z przedstawionych w filmie historii. Na przykład Jack będzie mieć dostęp do kompasu, który umożliwia odkrywanie różnych skarbów.

LEGO Pirates of the Carribean

LEGO Pirates of the Carribean

Zdaje się, że poszukiwanie skarbów będzie główną składową wielu ważnych poziomów w LEGO Pirates of the Caribbean. Nie jest to zaskakujące biorąc pod uwagę, że skarby są z piratami raczej nieodłącznie związane. Jednym z poziomów, na którym w znaczący sposób korzystamy z kompasu Jacka, jest akcja związana z początkiem trzeciego filmu. Fani mogą skojarzyć fragment, w którym Jack Sparrow jest uwięziony w piaszczystej czeluści i ograniczony do rozmów z kopiami samego siebie. W grze przejmiemy kontrolę nad wieloma Jackami i naszym zadaniem będzie odbudowanie Czarnej Perły.

Będziemy musieli podążać śladami naznaczonymi przez kompas do punktu, w którym zakopany jest jeden z kawałków, a następnie dostarczyć go z powrotem na statek. W pewnym momencie, kiedy dochodzimy do wyznaczonego punktu, powstaje wir który odkrywa oazę z człowiekiem szukającym kaczki. Jack dzierżąc łopatę musi odnaleźć kaczkę i zwrócić ją mężczyźnie w oazie, który w zamian odda część statku. Na koniec, pojawia się grupa małych krabów (pamiętacie je?) i ze zdobytych części odtwarza statek.