LG BH200 - pierwsza prawdziwa hybryda?

Koreański koncern LG Electronics zaprezentował nowy stacjonarny odtwarzacz HD, obsługujący dwa konkurujące formaty - HD DVD oraz Blu-ray. Urządzenie obsługuje interaktywną technologię HDi, dzięki czemu producent mógł na nim umieścić oficjalne logo HD DVD.

Warto wspomnieć, że koreański gigant ma już w ofercie odtwarzacz, który obsługuje zarówno krążki Blu-ray, jak i HD DVD - to model BH100. Urządzenie to potrafi odtwarzać filmy w dwóch formatach, jednak nie obsługuje wszystkich funkcji opisanych w specyfikacji HD DVD - dlatego też organizacja DVD Forum nie pozwoliła LG na umieszczenie na jego obudowie logo HD DVD.

Nowy model ma już wszystkie niezbędne funkcje - dlatego też jest on uznawany za pierwszy prawdziwy hybrydowy odtwarzacz HD DVD/Blu-ray. Oprócz płyt HD DVD i BD potrafi on odtwarzać filmy z płyt DVD (z opcją podnoszenia rozdzielczości do HD) oraz krążki CD-Audio. Urządzenie obsługuje standardy MPEG1/2, VC-1, H.264, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS oraz DTS-HD; wyposażono je w interfejs HDMI (w wersji 1.3) oraz port sieciowy Ethernet.

LG BH200

LG BH200

Cenę odtwarzacza, który do sprzedaży ma trafić w październiku, ustalono na 999 USD. To sporo - osoby, które chcą oglądać filmy w HD, mogą taniej kupić dwa oddzielne odtwarzacze HD DVD i Blu-ray (pod warunkiem, że wybiorą najtańsze dostępne na rynku modele).