LG CED-8120B
-
- (dar),
- 01.02.2001
Kolejna nagrywarka z zapisem płyt CD-R z szybkością 12x to model CED-8120B 12/8/32 firmy LG.
Kolejna nagrywarka z zapisem płyt CD-R z szybkością 12x to model CED-8120B 12/8/32 firmy LG.
Wraz z nagrywarką otrzymujesz oprogramowanie firmy Adaptec (Easy CD Creator 4.02 i Direct CD 3.02), instrukcję obsługi napędu i oprogramowania (na razie nie po polsku), kable, śrubki i czyste nośniki. Na panelu nagrywarki umieszczono przyciski odtwarzania audio. Mimo zapisu 12x nie zaimplementowano technologii ochrony przed opróżnieniem bufora i powiększono tylko pamięć do 8 MB. Napęd obsługuje tryb SAO, DAO-RAW, CD-Text i overburning.
W teście zapisu płyt CD-R nowy LG wypadł średnio - nieźle w zapisie z pliku obrazu, słabo w nagrywaniu w locie. Napęd LG nagrywa płyty CD-RW z prędkością 8x, podczas gdy konkurenci weszli już na poziom 10x. To wyszło w testach: CED-8120B uzyskał najsłabsze wyniki w teście zapisu i nadpisywania RW (w tym drugim przypadku trzykrotnie gorsze od najlepszego).

Również czas zrzucania audio i odczytu zapisanych danych należał do najdłuższych i równał się z rezultatami nagrywarek HP 9510i i Sony CRX160E. Ogólnie LG CED-8120B jest atrakcyjną propozycją dla oszczędnych i nieużywających zapisu pakietowego w RW.