LG Cinema 3D z Intel WiDi - filmy z laptopa obejrzymy na telewizorach LG

Technologia Intel Wireless Display (WiDi) trafi do telewizorów LG Cinema 3D - LG i Intel podpisały już umowę w tej sprawie.

Intel WiDi w LG Cinema 3D TV

LG będzie pierwszym producentem TV, który wprowadzi Intel WiDi w telewizorach - pierwsze produkty LG Cinema 3D tego typu mają pojawić się już na styczniowych targach CES 2012.

Intel WiDi w telewizorze - zalety

Co daje Intel WiDi? Gdy kupisz telewizor z serii LG Cinema nie będziesz potrzebował specjalnego adaptera, by bezprzewodowo przesyłać filmy z laptopa. Do tej pory technologia Intel Wireless Display potrzebowała specjalnych drogich adapterów (np. NetGear lub D-Link) w cenach ok. 300 zł. Dzięki takiemu adapterowi laptop zgodny z technologią Intel WiDi (procesor, karta sieciowa i karta graficzna produkcji Intela) przesyłał obraz i dźwięk (także napisy do filmów) na telewizor.

Zobacz również:

  • Arc A770 i A750 - ile kosztują? Gdzie kupisz? [28.06.2023]

Intel ruszył wreszcie do ataku

To bardzo dobra wiadomość - jakiś czas temu pisałem o tym, że technologia Intel WiDi, choć pozwala bardzo wygodnie przesyłać obraz i dźwięk z laptopa, to jest zbyt droga i zbyt mało dostępna dla konsumentów. Teraz wygląda na to, że Intel wreszcie postanowił coś zrobić, by spopularyzować swoją technologię.

WiDi czy DLNA?

Telewizory LG Cinema 3D na tym bardzo zyskają. Oczywiście można streamować filmy za darmo przez DLNA, ale ten kto tego próbował, wie jak duży problem DLNA ma z przesyłaniem napisów do filmów. Tymczasem WiDi przesyła wszystko idealnie - to co widzimy na ekranie laptopa, widzimy jednocześnie na ekranie telewizora.

A Wy jak wolicie przesyłać bezprzewodowo filmy - za pomocą WiDi czy DLNA?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: