LG Conniro - system infotainment dla samochodów zadebiutuje na CES 2020

webOS zadebiutuje również w samochodach. LG wraz z Qualcomm na targach CES 2020 zaprezentują nowy system rozrywki dedykowany dla samochodów osobowych.

Pod koniec października LG w oficjalnym komunikacie prasowym oświadczyło, że łączy siły z renomowanym producentem układów scalonych Qualcomm, aby opracować nowy, innowacyjny system inforozrywki dedykowany przemysłowi motoryzacyjnemu. webOS Auto od LG będzie platformą opartą na systemie operacyjnym Linux i wykorzysta platformę rozwojową Snapdragon Automotive Development Platform (ADP), aby zintegrować funkcje rozrywkowe z systemami bezpieczeństwa znajdującymi się na pokładzie nowoczesnego samochodu.

LG Conniro - system infotainment dla samochodów zadebiutuje na CES 2020

Źródło: apple.com

Projekt webOS Auto korzystał będzie również z sieci 5G, a całość zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na targach Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas już w przyszłym tygodniu. LG zapowiedziało już konferencję prasową pod tytułem "Przyszłości połączonych samochodów i systemu WebOS Auto" na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów.

Portal LetsGoDigital dotarł do informacji o najnowszym systemie inforozrywki. Prawdopodobnie rozwiązanie to otrzyma nazwę handlową LG Conniro. Niedawno, 20 grudnia 2019 roku firma LG Electronics złożyła wniosek o przyznanie praw do tej nazwy w EUIPO (European Union Intellectual Property Office) i USPTO (United States Patent and Trademark Office).

LG wraz z Qualcommem pragnie zająć się lepszą komunikacją samochodu z systemami bezpieczeństwa oraz smartfonami użytkowników. Platforma Linux webOS, która zostanie wykorzystana w LG Conniro działa już na wielu urządzeniach - telewizorach, sprzęcie IoT oraz wielu innych urządzeniach produkowanych przez LG. Platforma wywodzi się z Palm webOS, który to został wykupiony przez HP w 2010 roku, a następnie w 2013 roku przejęty od HP przez LG.

Targi Consumer Electronics Show 2020 rozpoczną się już 7 stycznia 2020 roku w Las Vegas. LG jako jeden z pierwszych producentów zapowiedział swoją konferencję prasową na CES 2020. Odbędzie się ona 6 stycznia. Koreańczycy zamierzają omówić najnowsze rozwiązanie dedykowane dla branży motoryzacyjnej oraz pokazać nowe telewizory 4K, 8K oraz monitory dla graczy.

Źródło: nl.letsgodigital.org