LG D2000 - pierwszy na świecie monitor 3D bez okularów

Koreańskie LG zapowiedziało D2000 (wersja koreańska DX2000) - nowy 20-calowy monitor LED, który wyświetla obraz 3D bez okularów. Trójwymiarowy efekt możemy podziwiać dzięki technologii Eye Tracking.

LG D2000 - 3D bez okularów

Kilka dni temu pisałem o 3D bez okularów w laptopie - Toshiba Qosmio F750 to pierwszy na świecie laptop 3D bez okularów.

- LG zawsze uważało, że 3D powinno funkcjonować bez okularów. D2000 to spojrzenie w przyszłość - powiedział Si-hwan Park z LG.

Zobacz również:

  • Masz telewizor LG? Możesz skorzystać już z Google Stadia!

Eye Tracking w LG D2000 - na czym polega ta technologia?

Oglądanie obrazu 3D na monitorze D2000 jest możliwe dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Eye Tracking (śledzenie wzroku). Monitor LG za pomocą wbudowanej kamery obserwuje ruchy naszych gałek ocznych w czasie rzeczywistym i dzięki temu może wyświetlać obraz 3D pod najlepszym możliwym dla nas kątem. LG D2000 obsługuje także konwersję 2D do 3D. Na razie monitor 3D bez okularów ma trafić na rynek koreański.

3D bez okularów już za rogiem...

Wygląda na to, że 3D bez okularów będzie o wiele szybciej niż nam się wydaje. Natomiast koreański konkurent ma inne zdanie na ten temat. Samsung stwierdził niedawno, że 3D bez okularów pojawi się dopiero za 10 lat. Najnowsze produkty Toshiby i LG pokazują jednak, że stanie się to znacznie, znacznie wcześniej.

Producenci narzekają, że 3D nie wzbudza szału wśród konsumentów. Jestem przekonany, że technologia 3D bez okularów wreszcie przekonałaby wielu ludzi do zakupu telewizora 3D. Bo okularów 3D nie lubimy - powstały nawet okulary De-3D, dla widzów którzy nie chcą oglądać filmów 3D w trójwymiarze.

Źródło: Akihabara News