LG D850 ma ekran QHD. To może być LG G3. Dalej chcecie kupić Galaxy S5, lub Xperię Z2?

Kolejne sieciowe doniesienia potwierdzają, że smartfon LG G3 może być wyposażony w ekran o rozdzielczości 2K. Jeżeli tak by się faktycznie stało, koreańska firma pod względem jakości prezentowanego obrazu pozostawiłaby w tyle całą czołową konkurencję.

Na początku tego roku pojawiły się niepotwierdzone doniesienia na temat kolejnego flagowego smartfona filmy LG, modelu G3, który miałby oferować ekran QHD. Niestety podczas niedawno zakończonych targów MWC w Barcelonie koreański producent nie zaprezentował nam tego urządzenia.

LG G3 faktycznie z ekranem QHD?

Dzisiaj mamy kolejne informacje potwierdzające, że LG G3 faktycznie oferuje ekran QHD. Mikrobloger @evleaks znalazł bowiem w dokumencie User Agent Profile (UAProf) dane smartfona LG D850, który oferuje ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Wydaje się, że może to być właśnie oczekiwany smartfon LG G3.

Zobacz również:

  • LG One:Quick - trzy ekrany do wspierania pracy i współpracy
LG D850 ma ekran QHD. To może być LG G3. Dalej chcecie kupić Galaxy S5, lub Xperię Z2?

Skąd te przypuszczenia? LG G2 nosi oznaczenie D800, Nexus 5 D820, natomiast LG G Pro 2 D830. Oznaczać to więc może, że D850 to model G3, lub nowy Nexus. Z tych dwóch propozycji pierwsza jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna.

To nie nie koniec potwierdzeń

Ponadto w serwisie lgg3kopen.nl pojawiły się dwa zrzuty ekranu (znajdziecie je tutaj) mające ponoć pochodzić z modelu LG G3. Jeden prezentujemy poniżej:

LG D850 ma ekran QHD. To może być LG G3. Dalej chcecie kupić Galaxy S5, lub Xperię Z2?

Co ważne, oba zrzuty są w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli.

Co na to konkurencja?

Warto zauważyć, że wszystkie zaprezentowane niedawno flagowe smartfony wbrew wcześniejszym spekulacjom oferują ekrany o rozdzielczości Full HD. Oznacza to więc, że tym bardziej ostrożnie powinniśmy podchodzić do powyższych doniesień. Z drugiej jednak strony, gdyby okazały się one prawdziwe, LG G3 miałby przewagę nad konkurencją. Bardziej prawdopodobne stałyby się również wówczas doniesienia o modelu Galaxy S5 w wersji Premium, który oferowałby ekran 2K zamknięty w metalowej obudowie.

LG G3 - kiedy premiera?

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że smartfon LG G3 będzie miał premierę w maju.