LG DVX276

Niedrogi odtwarzacz dvd/divx oferujący Bardzo dobrą jakość obrazu i skuteczne progresywne skanowanie.

Niedrogi odtwarzacz dvd/divx oferujący Bardzo dobrą jakość obrazu i skuteczne progresywne skanowanie.

Bardzo dobra jakość obrazu, skuteczne progresywne skanowanie, sprawna obsługa DivX-ów.

Bardzo dobra jakość obrazu, skuteczne progresywne skanowanie, sprawna obsługa DivX-ów.

Solidnie wykonany, z dużą liczbą logicznie rozmieszczonych, małych przycisków.DVX276 to jeden z najtańszych, lecz dobrze wyposażonych odtwarzaczy DVD w ofercie LG. Urządzenie zaskakuje nie tylko dobrą jakością użytych materiałów i solidnością wykonania, ale także bardzo udaną stylistyką niskiej obudowy. Na przednim panelu odtwarzacza umieszczono szufladę napędu, nieduży wyświetlacz i zaledwie kilka przycisków służących do obsługi podstawowych funkcji. Zamontowany w tym modelu napęd szybko i sprawnie odczytuje płyty DVD-Video, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW, CD-Audio czy CD-R/-RW.

DVX276 potrafi odtwarzać filmy DivX/XviD z polskimi napisami w formacie .txt (plik z napisami musi mieć tę samą nazwę co z filmem i znajdować się w tym samym katalogu). Polskie znaki prezentowane są bezbłędnie. Nie ma wprawdzie możliwości zmiany wielkości czy koloru napisów, jednak wyświetlana czcionka jest wystarczająco duża i czytelna.

Solidnie wykonany, z dużą liczbą logicznie rozmieszczonych, małych przycisków.

Solidnie wykonany, z dużą liczbą logicznie rozmieszczonych, małych przycisków.

Werdykt

Werdykt

Model LG obsługuje również MP3/WMA - po umieszczeniu w napędzie krążka z takimi plikami uruchamia się wygodne menu, które umożliwia np. zaprogramowanie listy odtwarzanych utworów. Na tylnej ściance odtwarzacza umieszczono niezbyt rozbudowany zestaw gniazd (nie ma HDMI), wśród których znalazły się Euroscart, kompozytowe i komponentowe. Urządzenie wyposażono w dobry 14-bitowy przetwornik wideo z próbkowaniem 108 MHz, realizujący progresywne skanowanie, które oferowane jest w 3 trybach przystosowanych do wyświetlania obrazów ruchomych lub statycznych. Po uruchomieniu funkcji progresywnego skanowania obraz staje się dużo ostrzejszy i stabilniejszy, z bardzo dobrym kontrastem i nasyconymi kolorami. Natomiast dźwięk generowany na wyjściu analogowym nie zachwyca - ma ograniczoną dynamikę i szorstkie zabarwienie. Dlatego radzimy sygnał audio wyprowadzać do zewnętrznych dekoderów wyjściem cyfrowym.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 230 zł

Dystrybutor LG Electronicshttp://www.lge.pl

Wymiary 43 x 3,5 x 20,2 cm

Waga 1,6 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX, XviD, obsługa napisów w plikach .txt, progresywne skanowanie

Złącza Euroscart, kompozytowe, komponentowe, cyfrowe audio elektryczne, analogowe audio RCA

Główni rywale

Ferguson D-770 HX 289 zł(4/2006)

Odtwarzacz oferujący dobrą jakość obrazu wyposażony w skaler rozdzielczości, złącze HDMI i gniazdo USB. Sprawna obsługa DivX-ów i napisów w plikach .txt.

Manta DVD 025 Prince 3 USB 209 zł(10/2006)

Odtwarzacz sprawnie obsługujący DivX-y z napisami w plikach .txt. Płynne odtwarzanie filmów i muzyki z dysków USB.