LG Display będzie produkować ekrany do samochodów i statków powietrznych

Dział LG odpowiedzialny za produkcję matryc rozszerza swoją działalność. Wśród nowych odbiorców koncerny motoryzacyjne oraz producenci statków powietrznych.

LG Display jest jednym z największych producentów matryc na świecie. Mimo to nie jest tajemnicą, że Koreańska firma nie radzi sobie ostatnimi czasy najlepiej. Według doniesień medialnych wyniki finansowe spółki za rok finansowy 2019 nie są zadowalające dla zarządu. Przez pierwsze trzy kwartały przedsiębiorstwo przynosiło straty, a całoroczny bilans może wynieść nawet 861 milionów dolarów.

LG Display będzie produkować ekrany do samochodów i statków powietrznych

Źródło: lg.com

Aby zapobiec dalszym spadkom rentowności, LG wprowadza plan naprawczy, który ma zwiększyć obroty firmy. Duże znaczenie ma zmiana dyrektora generalnego, które nastąpiła we wrześniu 2019 roku. Jeong Ho-young pokłada ogromne nadzieje w produkcji paneli OLED, a jego główną misją jest wyprowadzenie przedsiębiorstwa na prostą.

Aby to zrobić LG Display planuje zwiększyć produkcje organicznych paneli OLED, na które zapotrzebowanie stale rośnie. Producent ma nadzieje, że znajdzie odbiorców z takich gałęzi gospodarki, jak transport oraz budownictwo.

Jeong Ho-young powiedział na konferencji prasowej, że sprzedaż paneli OLED dla odbiorców z sektora transportu może wynosić nawet 30 procent całkowitej produkcji matryc tego typu. Co ważne również producenci samochodów oraz statków powietrznych są mocno zainteresowani wykorzystaniem paneli OLED w swoich produktach, które staja się coraz bardziej zaawansowane technicznie.

Prezes LG Display powiedział, że w styczniu tego roku rozpoczęto dostawy paneli OLED dla jednego ze światowych producentów samochodów. Mają one zostać zastosowane w samochodach, które wyjadą z fabryk już w drugim kwartale tego roku.

Klęski finansowej LG Display w 2019 roku upatruje się w kurczowym trzymaniu się produkcji paneli LCD, które stają się coraz tańsze, a podaż spada ze względu na dostęp do znacznie lepszych matryc OLED.

Źródło: gizchina.com