LG Dual Play - "split screen bez podziału ekranu"

Firma LG zaprezentowała rozwiązanie w sam raz dla graczy. Dual Play to technologia, która wyświetla na jednym ekranie dwa nakładające się na siebie obrazy. Dwaj gracze korzystający z okularów 3D o różnych zestawach soczewek otrzymują swój własny pełnoekranowy obraz 2D.

LG Dual Play
Dwie pary okularów polaryzacyjnych (pasywne 3D) od LG różnią się soczewkami. Jedna para ma tylko prawe soczewki, a druga tylko lewe. Dzięki temu osoby je noszące widzą tylko jeden z jednocześnie wyświetlanych obrazów. Umożliwia to gry multiplayer bez konieczności dzielenia ekranu na połowę.

Technologia działa z telewizorami LG Cinema 3D, a okulary będą dołączone do telewizorów LW980, które trafią na rynek pod koniec września. Okulary takie można wykonać nawet samemu odpowiednio wymieniając soczewki pomiędzy dwoma zestawami tradycyjnych okularów polaryzacyjnych 3D. W czasie gry można płynnie przechodzić między obrazem Dual Play i tradycyjnym podzielonym ekranem (split screen).

Zobacz również:

  • Czajnik w kształcie torebki? Luksusowe AGD nie dla każdego. Czy warto wydawać aż tyle?

Sam pomysł nie jest nowy. W tym roku, na konferencji E3, Sony zaprezentowało podobną technologię. Oferuje ona jednak tylko 24-calowe ekrany i okulary wykonane w droższej technologii migawkowej (aktywne 3D). Obie technologie wymagają zakupu specjalnych telewizorów.

LG i Sony spodziewają się, że dzięki nowym rozwiązaniom skierowanym do graczy zdobędą więcej kupców na swoje telewizory 3D. Producenci starają się, by technologia 3D miała więcej zastosowań niż tylko oglądanie filmów w trzech wymiarach.