LG E90 - najcieńszy monitor ze świetnymi parametrami

LG zaprezentowało nowy monitor - E90. Urządzenie posiada obramowanie o grubości mniejszej niż centymetr. Większość podzespołów umieszczono bowiem w podstawce.

LG E90 to nowy monitor w gamie koreańskiego producenta. Nie jest to jednak "zwykłe" urządzenie. Firma zmniejszyła bowiem grubość obramowania ekranu do zaledwie 7,3 mm. Dzięki temu jest to najcieńszy monitor wśród dostępnych na rynku. Taki zabieg udał się dzięki schowaniu większości podzespołów nie za podświetleniem ekranu, a w chromowanej podstawce urządzenia. Przez to jest ona większa, ale także cięższa i bardziej stabilna.

Ponadto LG E90 jest zwykłym monitorem z bardzo dobrymi parametrami. 21,5-calowe ekran z podświetleniem LED obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080). Jego jasność wynosi 250 nitów, a współczynnik kontrastu dynamicznego 10,000,000:1. Czas reakcji matrycy to natomiast 2ms.

LG E90 ma kosztować równowartość 330 euro. Monitor pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Niestety firma nie zdradziła na jakich rynkach można się go spodziewać w pierwszej kolejności.