LG Electronics: monitor LCD z 2-megapikselową kamerą

Firma LG Electronics wprowadziła na polski rynek nowy monitor LCD. Model oznaczony symbolem LG Flatron W2271TC-PF oferuje użytkownikom 22-calową matrycę i kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli.

Urządzenie umieszczone w czarnej obudowie wykorzystuje matrycę o przekątnej 22-cali i rozdzielczości 1680x1050 pikseli. Charakteryzuje się jasnością 300 cd/m2 i czasem reakcji na poziomie 5 ms. Dzięki zastosowaniu technologii Digital Fine Contrast współczynnik kontrastu wynosi 20 000:1. Kąty widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie mają wartość 170 stopni.

LG Flatron W2271TC-PF jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli

LG Flatron W2271TC-PF jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli

Za naturalne odwzorowanie barw odpowiedzialna jest technologia DAFI (Digital Adaptive Fine Image). Jej zadaniem jest optymalny dobór jasności i kontrastu oraz zwiększanie dynamiki scen filmowych prezentowanych na ekranie. Producent zdecydował się także na zastosowanie antyodblaskowej powłoki i pokrycia hard coating (3H), w celu ograniczenia wpływu niekorzystnych czynników na jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu opcji ARC 4:3 użytkownicy mogą zmieniać format obrazu z panoramicznego na 4:3, co może być użyteczne w przypadku gier komputerowych. Dla miłośników fotografii przygotowano natomiast funkcję Photo, dzięki której można między innymi oglądać zdjęcia w trybie sepii.

Monitor jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli, mikrofon oraz głośniki o mocy 2x1 W. Połączenie ze źródłami obrazu jest realizowane za pośrednictwem wejść DVI-D (ze wsparciem dla HDCP) i D-Sub.

Produkt objęty trzyletnią gwarancją jest oferowany w cenie około 900 zł.


Zobacz również