LG Flex, czyli pierwszy smartfon z wygiętym i elastycznym ekranem trafi do Polski

LG Flex, czyli pierwszy smartfon koreańskiego producenta z wygiętym ekranem, który w ograniczonym stopniu można wyginać, trafi do sprzedaży także na Starym Kontynencie. Wśród wymienionych krajów, w których urządzenie będzie dostępne, wymieniona jest także Polska.

Nowy produkt LG to jeden z najciekawszych dostępnych dziś w sprzedaży smartfonów. Producent zastosował w nim olbrzymi, bo aż sześciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. W przeciwieństwie do innych dostępnych w sprzedaży telefonów ekran jest w tym modelu lekko wygięty, a także w małym stopniu elastyczny. Oprócz tego LG Flex wyposażony został w samoregenerującą się plastikową obudowę, z której po pewnym czasie znikają małe rysy. Całość napędza procesor Qualcomm Snapdragon 800 wspierany przez układ graficzny Adreno 330 i 2 GB pamięci RAM.

LG Flex, czyli pierwszy smartfon z wygiętym i elastycznym ekranem trafi do Polski

Ten innowacyjny telefon został zaprezentowany już w zeszłym roku, a w czasie targów CES 2014 producent zapowiedział sprzedaż telefonu w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj firma ogłosiła, że LG Flex trafi również na sklepowe półki także w wybranych krajach europejskich. Wśród dwudziestu wymienionych państwa znalazła się także Polska. Oprócz tego urządzenie od LG trafi do sprzedaży m.in. w na terytorium Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Francji, Włoch, oraz Szwecji.

Zobacz również:

LG Flex ma pojawić się w sklepach i salonach operatorów już w lutym, ale jego dokładna cena detaliczna nie jest jeszcze znana. Obecnie można go sprowadzić zza granicy lub kupić w serwisach aukcyjnych za nieco mniej niż 3 tysiące złotych.