LG G Flex 2 trafia na kolejne rynki na kilka dni przed startem MWC 2015

Zaprezentowany na początku roku nietypowy smartfon firmy LG trafia do sprzedaży w kolejnych krajach. Koreańska firma jeszcze przed targami MWC 2015 wprowadza telefon z zakrzywionym ekranie o nazwie LG G Flex 2 na nowe rynki. Trafi on do oferty operatorów komórkowych.

Pod względem specyfikacji technicznej smartfon LG G Flex 2 jest urządzeniem z najwyższej półki. Producent zdecydował się na wykorzystanie 64-bitowego układu Qualcomm Snapdragon 810. Składa się na niego osiem rdzeni taktowanych zegarem 2 GHz.

Urządzenie występuje w dwóch wariantach różniących się pojemnością. LG G Flex 2 zaoferuje użytkownikowi 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Przestrzeń na dane użytkownika można rozszerzyć wykorzystując karty microSD. Oprócz tego w środku znalazło się 2 GB pamięci operacyjnej, aparat 13 Mpix i akumulator o pojemności 3000 mAh.

Największym wyróżnikiem LG G Flex 2 jest, tak jak w przypadku zaprezentowanego rok wcześniej modelu LG G Flex pierwszej generacji, zakrzywiony ekran. Urządzenie wyposażono w panel wykonany w technologii P-OLED o przekątnej długości 5,5 cala o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (403 ppi). Wyświetlacz jest nieco zakrzywiony co poprawia ergonomię korzystania z urządzenia o takiej wielkości.

LG G Flex 2 trafił do sprzedaży w kolejnych regionach

LG G Flex 2 trafił do sprzedaży w kolejnych regionach

LG G Flex 2 został zaprezentowany w styczniu podczas targów CES 2015, które odbyły się w Las Vegas. Z początku urządzenie debiutowało w Korei Południowej. Stopniowo producent rozszerza listę krajów, w których LG G Flex 2 trafi do sprzedaży.

Smartfon LG G Flex 2 niedługo po zakończeniu targów MWC 2015 trafi do oferty wybranych operatorów na takich rynkach jak Stany Zjednoczone, Hong Kong, Singapur, Francja, Niemcy i Wielka Brytania. Później dystrybucja rozszerzona zostanie o inne kraje, wśród których może znaleźć się Polska.

źródło: 9to5google.com