LG G2 OLED Evo - największy i najjaśniejszy telewizor OLED

LG zaprezentowało nowe telewizory na 2022 rok. Naszą uwagę skradł model G2 OLED Evo. To największy i najjaśniejszy telewizor OLED w ofercie.

LG podobnie jak Samsung na targach CES 2022 zaprezentowało nową linię telewizorów na najbliższe 12 miesięcy. Chwilę warto zatrzymać się przy flagowym modelu LG G2 OLED Evo. Telewizor ten otrzymał jeszcze większe i jaśniejsze panele OLED. Topowy przedstawiciel tej rodziny posiada 97-calowy panel OLED co czyni go największym telewizorem z matrycą tego typu.

LG G2 OLED Evo
Źródło: pocket-lint.com

LG G2 OLED Evo

Źródło: pocket-lint.com

LG G2 OLED Evo dostępny jest w wersjach 55, 65, 77, 83 oraz 97-cali. Dzięki zastosowaniu technologi OLED Evo nowe telewizory posiadają jedne z najjaśniejszych paneli OLED na rynku. Całość wspierana jest przez nowy procesor Alpha 9 Gen 5, który wspierany jest przez technologię Brightness Booster. Pozwala ona na chwilowe podbicie jasności maksymalnej.

Zobacz również:

  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

Najnowsze telewizory LG dostarczane będą z odświeżonym systemem operacyjnym webOS 22. Wprowadza on indywidualne profile użytkowników, które pozwalają dopasować ekran domowy do indywidualnych preferencji. Nowością jest również platforma LG Fitness, która może być odbierana jako alternatywa dla Apple Arcade. Mowa o platformie zdrowotnej z interaktywnymi treningami oraz programami rozciągającymi.

LG podobnie jak Samsung nie ujawniło jeszcze cen oraz dostępności najnowszych telewizorów z serii na rok 2022. Spodziewamy się, że pojawią się one w sklepach na przestrzeni najbliższych tygodni. Razem z LG G2 OLED Evo pojawią się również tańsze telewizory z serii C2. Wśród nich po raz pierwszy w historii znajdziemy kompaktowy model z ekranem o przekątnej 42 cali.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: