LG G2 Pro oraz LG G3 mają mieć ekrany o rozdzielczości 2K

LG jest jednym z wielu producentów telefonów z Androidem. W drugiej połowie zeszłego roku do sprzedaży trafił flagowy model LG G2, a teraz pojawiają się doniesienia na temat dwóch nowych urządzeń. Chodzi tutaj o phablet LG G2 Pro oraz następcę topowego smartfona, jakim będzie LG G3. Oba urządzenia ma łączyć przynajmniej jedna cecha wspólna dotycząca specyfikacji, czyli ekran o wysokiej rozdzielczości 2K.

W tym roku do sprzedaży trafią przynajmniej dwa modele urządzeń mobilnych od LG z najwyższej półki. Pierwszy z nich o nazwie LG G2 Pro ma mieć znacznie większy wyświetlacz od podstawowego modelu. Będziemy mieli tutaj do czynienia z panelem o przekątnej 5,9 cala i oszałamiającej rozdzielczości 2K. Oznacza to, że na obraz składać się będzie dwukrotnie więcej pikseli niż w przypadku Full HD, czyli 2560 na 1440 punktów.

Urządzenie ma zostać zaprezentowane na targach Mobile World Congress, które odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie. Na razie nie wiadomo nic o pozostałej części specyfikacji, ale można rozsądnie założyć, że będzie ona zbliżona do zeszłorocznego flagowca. Oprócz phabletu w tym roku ma się pojawić w sprzedaży także prawdziwy następca topowego smartfona o nazwie LG G3, ale jego premiery spodziewamy się w nieco późniejszym terminie, a dokładniej 17 maja.

Zobacz również:

  • Oto realme GT Neo2T. Świetne parametry i jeszcze lepsza cena!
  • Okazja! Ostatnie sztuki telewizorów w RTV Euro AGD
LG G2 Pro oraz LG G3 mają mieć ekrany o rozdzielczości 2K

W modelu LG G3 również znajdziemy ogromny ekran o wysokiej rozdzielczości 2K, ale piksele zostaną jeszcze gęściej upakowane. Wyświetlacz ma mieć równe 5,5 cala długości przekątnej, czyli nieco więcej niż w ubiegłorocznym LG G2. Jeśli chodzi o resztę specyfikacji to pierwsze plotki wspominają o aparacie 16 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu oraz procesorze wyprodukowanym samodzielnie przez LG. Nie wiadomo też nadal, czy producent postanowi tak jak w LG G2 umieścić przyciski z tyłu obudowy.

źródło: phonearena.com