LG G2 (być może) dostanie Androida 4.4 Kitkat już 1 stycznia 2014 r.

Android 4.4 KitKat może trafić do właścicieli smartfona LG G2 już 1 stycznia 2014 roku.

Z końcem października oficjalnie został zaprezentowany najnowszy mobilny system Google, czyli Android 4.4 KitKat. Czołowi producenci od miesięcy pracują więc nad stosowną aktualizacją dla swoich flagowych smartfonów oraz nieco starszych modeli. Firma LG już kilka dni temu rozpoczęła jej dostawy dla modelu LG G2 z tym jednak ważnym ograniczeniem, że dotyczy to jedynie koreańskiego rynku.

Już jutro się to zmieni?

Ostanie doniesienia serwisu Android SAS sugerują jednak, że koreańska firma szykuje dla właścicieli smartfona G2 mieszkających poza Koreą Południową niespodziankę i zamierza rozpocząć proces aktualizacji ich Androida 1 stycznia 2014 roku. Cóż, już jutro przekonamy się, czy tak się też stanie.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.09.2021]

LG G2 słabo się sprzedaje

Przy tej okazji warto dodać, że wedle ostatnich danych przedstawionych przez serwis DigiTimes smartfon LG G2 sprzedał się do tej pory w liczbie 2 milionów sztuk. To wynik znacznie słabszy od oczekiwań firmy LG. Kto/co za to odpowiada? Wedle obserwatorów rynku Nexus 5, który postrzegany jest przez wielu konsumentów jako bardziej atrakcyjne urządzenie (cena/możliwości).