LG G2 mini - mniejszy flagowiec zapowiedziany. Będzie słaby, jak większość modeli mini?

Podczas pierwszego dnia targów MWC będziemy świadkami premiery wielu smartfonów. Wśród nich znajdzie się również wersja mini modelu LG G2.

Firma LG, podobnie jak konkurencja, postanowiła przygotować wersję mini swojego flagowego modelu - G2. Wiemy to już praktycznie na pewno, ponieważ koreański producent zamieścił na swoim fanpage'u na Facebooku następujący teaser:

LG G2 mini - mniejszy flagowiec zapowiedziany. Będzie słaby, jak większość modeli mini?

Zapowiedź LG G 2 mini

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że urządzenie to zostanie oficjalnie zaprezentowane 24 lutego, czyli w pierwszym dniu targów MWC w Barcelonie.

Specyfikacja?

Niestety na temat specyfikacji smartfona nie mamy żadnych oficjalnych informacji. Pozostaje więc zagadką, czy firma LG pójdzie w ślady Samsunga i przygotuje urządzenie, które pod względem wydajności znacznie ustępuje swojemu większemu bratu (Galaxy S4 mini), czy też raczej postąpi jak Sony i przyszykuje mniejszy model (Sony Xperia Z1 Compact), który różni się w zasadzie jedynie wielkością wyświetlacza.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 3.12.2021]
  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!

Biorąc pod uwagę najświeższe niepotwierdzone "Twitterowe" doniesienia wydaje się niestety, że LG zdecyduje się na pierwszy z tych wariantów. Jeżeli tak, wówczas powinniśmy otrzymać urządzenie oferujące:

- 4,7-calowy wyświetlacz (najpewniej 720p)

- układ Qualcomm Snapdragon 400 SoC

- 2 GB pamięci RAM

- Androida 4.4 KitKat