LG G3 Stylus, czyli biedna wersja G3 z rysikiem, oficjalnie

LG G3 Stylus, czyli nowy phablet koreańskiego producenta, będzie miał oficjalną prezentację podczas nadchodzących targów IFA. Znamy już jednak jego oficjalną specyfikację.

Popularny smartfon LG G3 doczekał się kolejnej wersji noszącej oznaczenie G3 Stylus. Poza wyglądem oraz wielkością ekranu niewiele jest jednak pomiędzy tymi urządzeniami podobieństw. Drugie z nich cechują bowiem znacznie słabsze podzespoły: 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości wynoszącej zaledwie 960 x 540 pikseli, czterordzeniowy układ 1,3 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wewnętrznej pamięci i łączność 3G.

LG G3 Stylus oferuje jednak jedną istotną funkcjonalność. Chodzi o rysik, który pozwala m.in. na skorzystanie z funkcji QuickMemo umożliwiającej tworzenie i dzielenie się odręcznymi notatkami.

LG G3 Stylus

LG G3 Stylus

Ogólnie specyfikacja urządzenia wygląda następująco:

Układ: 1.3 GHz Quad-Core

Wyświetlacz: 5,5-calowy qHD IPS (960 x 540)

Pamięć: 8 GB / 1 GB RAM/ MicroSD slot

Aparat: tył 13MP/ przód 1,3MP

Akumulator: 3 000 mAh (wymienialny)

System: Android 4.4.2 KitKat

Wymiary: 149,3 x 75,9 x 10,2 mm

Waga: 163 g

Łączność: 3G

Podsumowując, mamy tutaj do czynienia z nieporównywalnie słabszym od LG G3 phabletem, który oferuje rysik. Tym samym nie potwierdziły się spekulacje o urządzeniu mającym stanowić konkurencję dla modelu Galaxy Note 4.

Cena i data premiery

Niestety cena LG G3 Stylus nie została podana. Wiadomo jedynie, że w pierwszej kolejności (we wrześniu) phablet trafi na rynek brazylijski.