LG G3 jednak nie z ośmiordzeniowym układem Odin

Firma LG prawdopodobnie nie wyposaży flagowego smartfona LG G3 w autorski 8-rdzeniowy układ noszący kodowe oznaczenie Odin.

Firmy Samsung i Sony zaprezentowały nowe flagowe smartfony - modele Galaxy S5 (dzisiaj oficjalnie trafia na rynek) i Xperia Z2. Obecnie oczekujemy jeszcze prezentacji flagowca firmy LG, czyli modelu LG G3, który, jak wynika z dotychczasowych spekulacji, powinien "zawstydzić" konkurencję oferując do dyspozycji użytkownika 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (2556 x 1440 pikseli). Dodatkowo na jego "pokładzie" ma się podobno znaleźć się 3 GB pamięci RAM, aparat 16 MP oraz ośmiordzeniowy procesor Odin lub Snapdragon 805 (czyli jednostka szybsza od układów zastosowanych przez konkurencję).

LG Odin - kilka słów

Dla przypomnienia, Odin to kodowe oznaczenie autorskiego ośmiordzeniowego procesora firmy LG (ma być też wersja czterordzeniowa). Według niepotwierdzonych doniesień układ ten w zakresie CPU zostanie oparty na architekturze big.LITTLE i wyposażony w cztery rdzenie ARM Cortex-A15 (do wydajnych zadań) oraz cztery rdzenie ARM Cortex-A7 (do mniej wydajnych zadań). Za grafikę odpowiadać miał natomiast układ Power VR Series 6 (należący do tej serii chip PowerVR G6430 został wykorzystany w układzie Apple A7).

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Windows: jak sprawdzić procesor i zużycie pamięci? [PORADNIK]

LG G3 - chyba jednak ze Snapdragonem

Serwis ETNews donosi jednak, że z przy produkcji układów Odin występują pewne problemy. Prawdopodobnie więc smartfon LG G3, który powinien mieć premierę w maju, nie będzie z nich korzystał. Można też przypuszczać, że koreańska firma, która, jak się wydaje z dotychczasowych doniesień, będzie chciała zdecydowanie przebić konkurencję, być może po prostu nie chce podejmować ryzyka i woli postawić na sprawdzone technologie (Qualcomm Snapdragon).

Serwis ETNews twierdzi ponadto, że pierwsze urządzenia firmy LG korzystające z układów Odin pojawią się jednak w niedalekiej przyszłości na rynku.