LG G3 - kolejny smartfon z ekranem 2K. Może też zaoferować 8 rdzeni

W Sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat specyfikacji kolejnego flagowego smartfona firmy LG, modelu G3.

Od niedawna w Sieci krążą doniesienia na temat następcy modelu LG G2 noszącego oznaczenie G3. Serwis ZDNet Korea opublikował właśnie artykuł, w którym podaje kilka istotnych szczegółów (oczywiście niepotwierdzonych) na jego temat. Wynika z nich, że smartfon ten zaoferuje:

- wyświetlacz o rozdzielczości aż 2560 x 1440 pikseli

- autorski 8-rdzeniowy procesor 2,2 GHz o kodowym oznaczeniu "Odin"

- skaner linii papilarnych

Obecnie nie wiadomo jaką przekątną będzie posiadał wspomniany wyświetlacz, lecz tego typu 5,5-calowy panel firma LG Display zaprezentowała już w sierpniu. Ponadto w przypadku procesora warto pamiętać, że firma LG posiada licencję na procesory ARM z rodziny Cortex-A50, które wspierają 64-bitowe instrukcje. Być może więc wspomniany "Odin" będzie z nich korzystał?

Oto co czeka rynek smartfonów

Biorąc pod uwagę powyższe doniesienia oraz wcześniejsze spekulacje na temat modelu Galaxy S5 możemy chyba z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w przyszłym roku flagowe konstrukcje różnych producentów będą cechowały następujące elementy: wyświetlacz 2K, 64-bitowy procesor oraz system broniący dostępu do urządzenia (np. skaner linii papilarnych).

Na koniec jeszcze przypomnienie: pierwszy smartfon z ekranem 2K został już oficjalnie zaprezentowany. To model Vivo Xplay 3S.