LG G3 kontra LG G Flex 2 - czy warto poczekać na nowszy model?


Runda 3: specyfikacja

Smartfon LG G Flex 2 ma jeszcze lepsze parametry niż zeszłoroczny LG G3

Smartfon LG G Flex 2 ma jeszcze lepsze parametry niż zeszłoroczny LG G3

LG G3 może pochwalić się procesorem marki Qualcomm. Producent zdecydował się na model oznaczony Snapdragon 801, który daje użytkownikom do dyspozycji cztery rdzenie taktowane zegarem 2,5 GHz. Procesor w LG G3 wspierany jest przez układ graficzny Adreno 330, a w zależności od wersji urządzenia konsumenci dostali oprócz tego 2 GB RAM w wariancie o pojemności 16 GB i aż 3 GB pamięci operacyjnej w droższych wersjach LG G3 wyposażonych w 32 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika.

Tegoroczny LG G Flex 2 ma w środku nowszy układ od tego samego producenta. Koreańska firma postanowiła wykorzystać potężnego, 64-bitowego Snapdragona 810. Czyni to też nowy wygięty smartfon pierwszym oficjalnie zapowiedzianym urządzeniem, w którym projektanci zdecydowali się wykorzystać ten procesor. Jeśli chodzi o pamięć operacyjną, w tym przypadku dostępna ilość będzie zależeć od regionu, z którym urządzenie trafi do sprzedaży i tak jak w LG G3 będą warianty z 2 GB i 3 GB RAM.

Zwycięzca: LG G Flex 2

Runda 4: pojemność

W LG G3 klienci mogą wybierać wersję o 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej i tak samo będzie w przypadku LG G Flex 2, jeśli już trafi on do sprzedaży. Oba urządzenia wyposażone zostały też w slot na kartę microSD. W przypadku zeszłorocznego topowego smartfona LG producent zapewnia obsługę kart o pojemności do 128 GB, a LG G Flex 2 ma wspierać nawet... 2-terabajtowe karty pamięci. W praktyce jednak 128 GB to już i tak ogromna ilość przestrzeni w urządzeniu mobilnym, więc obsługa wyższych pojemności to raczej ciekawostka, niż faktycznie udogodnienie.

Zwycięzca: remis

Runda 5: łączność

Obudowa LG G Flex 2 wykonana jest z tworzywa, z którego po chwili znikają mniejsze rysy

Obudowa LG G Flex 2 wykonana jest z tworzywa, z którego po chwili znikają mniejsze rysy

Nowy LG G Flex 2 wygrywa z zeszłorocznym LG G3 w kwestii modułów łączności obecnych na pokładzie. W topowym modelu z 2013 roku znalazło się wsparcie dla technologii 4G, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i NFC. Urządzenie wyposażone zostało też w port podczerwieni i możliwość bezprzewodowego ładowania. LG G Flex 2 oferuje z kolei również 4G, a oprócz tego Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X) 4.1, NFC i złącze SlimPort.

Zwycięzca: LG G Flex 2

Runda 6: aparat fotograficzny

LG w zeszłorocznym topowym smartfonie wykorzystało 2-megapikselową kamerkę do wideorozmów oraz 13-megapikselowy aparat główny z laserowym autofokusem. Oprogramowanie aparatu jest bardzo przyjazne i wyposażone zostało w kilka ciekawych funkcji. Wśród możliwości aplikacji aparatu znalazło się nagrywanie wideo 4K, fotografowanie gestem i aktywacja aparatu po wzięciu telefonu do ręki.

Aparat w LG G3 daje do dyspozycji użytkownika również optyczną stabilizację obrazu, a fotografie nocne można doświetlać podwójnym LED-em. LG G Flex 2 wyposażony został w ten sam obiektyw aparatu głównego, a z przodu znalazła się 2,1-megapikselowa kamerka do wideorozmów. Wygląda więc na to, że urządzenia będą robić identyczne lub niemal identyczne fotografie.

zwycięzca: remis