LG G3 kontra LG G Flex 2 - czy warto poczekać na nowszy model?


Runda 7: oprogramowanie

Smartfony LG G3 i LG G Flex 2 pracują pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop

Smartfony LG G3 i LG G Flex 2 pracują pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop

LG G3 i LG G Flex 2 działają pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Android z autorską nakładką producenta. Zeszłoroczny topowy model dostał niedawno aktualizację do wersji 5.0 Lollipop. Polska była pierwszym krajem na świecie, który doczekał się tego uaktualnienia. LG G Flex 2 od samego początku ma zainstalowanego Lollipopa. W przypadku obu urządzeń oprogramowanie będzie zbliżone.

zwycięzca: remis

Runda 8: czas pracy

W przypadku LG G3 producent zdecydował się zamontować ogniwo o pojemności 3000 mAh, które wystarcza na nieco ponad dzień umiarkowanego korzystania z urządzenia. W przypadku LG G Flex 2 konsumenci mogą spodziewać się nawet nieco lepszego wynik. Akumulator ma dokładnie taką samą pojemność, ale najnowszy smartfon LG cechuje się niższą rozdzielczością, przez co procesor ma mniej pikseli do wygenerowania.

Zwycięzca: LG G Flex 2

LG G3 to nadal świetny smartfon, ale w przeciągu kilku miesięcy powinien pojawić się jego następca

LG G3 to nadal świetny smartfon, ale w przeciągu kilku miesięcy powinien pojawić się jego następca

LG G3 kontra LG G Flex 2: werdykt

  • Runda 1: wygląd i wykonanie - remis
  • Runda 2: wyświetlacz - LG G3
  • Runda 3: specyfikacja - LG G Flex 2
  • Runda 4: pojemność - remis
  • Runda 5: łączność - LG G Flex 2
  • Runda 6: aparat fotograficzny - remis
  • Runda 7: oprogramowanie - remis
  • Runda 8: czas pracy - LG G Flex 2

Zwycięzca pojedynku: LG G Flex 2

LG G Flex 2 zapowiada się na naprawdę świetny smartfon. Nie tylko jest to topowe urządzenie pod względem parametrów, ale też wyróżnia się na tle urządzeń konkurencji fabrycznie wygiętym ekranem. Zeszłoroczny LG G3 tak naprawdę wygrywa jedynie pod względem rozdzielczości wyświetlacza.

Przy zagęszczeniu pikseli w LG G Flex 2 na poziomie phabletu Apple trudno uznać wysokie ppi w LG G3 za parametr, który powinien decydować o zakupie właśnie tego sprzętu. Pozostaje więc teraz poczekać na oficjalne ogłoszenie wprowadzenia LG G Flex 2 do sprzedaży oraz to, jak wyceni ten sprzęt producent.

Nie wiadomo też, jak będzie prezentował się pod względem specyfikacji i wyglądu LG G4, który powinien zostać zaprezentowany już wiosną tego roku.